Gündem Haberleri

  Bill Amca’dan mektup var

  Ergün AYAZ / İZMİT, DHA
  28.09.2005 - 10:11 | Son Güncelleme:

  Marmara Depremi’nin ardından deprem bölgesini ziyaret eden dönemin ABD Başkanı Bill Clinton’un burnunu sıkınca ilgi odağı olan Erkan’a ABD’den mektup geldi.

  Marmara Depremi’nin ardından ülkemize gelen ve deprem bölgesi İzmit’te Doğukışla Çadırkenti’ni ziyareti eden dönemin ABD Başkanı Bill Clinton’un burnunu sıkınca bir anda herkesin ilgi odağı olan küçük Erkan’a ABD’den mektup geldi. Bill Clinton, bu yıl ilköğretim 1. sınıfa başlayan 7 yaşındaki Erkan’a kutlama mektubu gönderdi.

  OKULA BAŞLADIM

  Geçen yıl İzmit’teki Özel Muhsinler Öğretim Kurumu’nda ana sınıfına giden ve bu yıl ilköğretim birinci sınıfta dersbaşı yapan Erkan Işık, öğretmenlerinin de yardımıyla Bill Clinton’a mektup gönderip okula başladığını bildirdi. Clinton’dan da cevap gecikmedi. Esik ABD Başkanı yanıtında şunları söyledi:

  TEŞEKKÜR EDERİM

  ‘Sevgili Erkan. Değerli mektubun için çok teşekkür ederim. Hayatındaki her şeyin bu kadar iyi olduğunu öğrendiğime sevindim. Özellikle iyi bir eğitim aldığından dolayı mutluyum. Okulda sıkı çalışmak, ileride olmak istediğin ve yapmak istediğin her şeyi gerçekleştirmene yardımcı olacaktır.

  HATIRLAYACAĞIM

  Başkan olmanın en büyük ayrıcalıklarından biri, dünyadaki bütün insanlarla buluşup, onların ümitleri, korkuları ve hayallerinden haberdar olmaktır. Hayallerini farketmede yardımcı olmada önemli bir rol oynamış olduğumu bilmek, senden çok beni sevindiriyor. Amerika’nın güçlenmesine ve dünyanın gelişmesine yardımcı olmak için elimden geleni yapmaya devam ettikçe, senin bu mücadeleci hikayeni hatırlayacağım. Parlak ve mutlu bir gelecek için iyi dileklerimle.’

  BURSLU OKUYOR

  Özel Muhsinler Koleji Müdürü Nimet Meydan, ‘Bir süre önce Erkan Işık ile birlikte, onun yaşamının bir anda değişmesine neden olduğu için Bill Clinton’a teşekkür niteliğinde bir mektup yazmıştık. Ona karşılık cevap göndermiş. Erkan geçen yıl ana sınıfımıza geldi. Burada ücretsiz okuyor. Kırtasiye ihtiyaçlarını da Kadir Has karşılıyor. Bill Clinton’un mektuba cevap vermesi hepimizi duygulandırdı. Biz de kendisine bir cevap yazıp okulumuza davet edeceğiz’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı