Gündem Haberleri

  Bilişim Zirve'si umut verdi

  Hürriyet Haber
  07.09.2005 - 11:46 | Son Güncelleme:

  Bilişim Zirvesi'05'de Bakanlar, İş Dünyası, Gazeteciler, STK Başkan ve Temsilcilerinden oluşan 21 konuşmacı Türkiye'nin yarınları için bilgilerini paylaştılar. İlk günün oturumlarında buluşulan ortak nokta, Türkiye'nin bilişim konusundaki geleceğinin parlak olduğu yönünde oldu.

  CeBIT Bilişim Fuarı ile eşzamanlı olarak, fuar alanının hemen karşısında bulunan Kaya Ramada Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Bilişim Zirvesi'nin dünkü oturumunda Türkiye'nin dünü, bugünü ve yarınını tartışmak için siyasiler, sivil toplum örgütleri yöneticileri, iş dünyasından temsilciler ve gazeteciler bir araya geldi. "Bakanlar ile Sohbet: Türkiye Bilişim ile Nasıl Gelişir?" , " Bilişim ile Yarınlar: Toplum ve Devlet" ile " Bilişim ile Yarınlar: İş Dünyası" isimli oturumlar yapıldı.

  Zirve'ye katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı konuşma ile bilişim sektörünü değerlendirdi ve önemli açıklamalarda bulundu. Bilişim Zirvesi' 05, gün içinde belirtilen ana hususları bir defa daha özetlemeyi ve önümüzdeki dönemde planlanacak aktivitiler için bir yol haritası oluşturmayı amaçlayan sonuç bildirgesi ile sonlandı. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Anabilim Dalı Başkanlığına ek olarak ÖSYM Başkanlığını yürüten Prof. Dr. Ahmet Ünal ile Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Cengiz Ultav'a Ömür Boyu Hizmet Ödülü verildi.

  Bilişim Zirvesi'05'i takiben 7-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan "
  Forum@Bilişim"de ise İşletmelerde Finans, Üretim Yönetimi, Satış-Pazarlama, Kurumsal Yönetim, Geleceği Planlama konuları ile işletmelerin yarınları için çözümler 39 forumda konuşulacak. Aynı zamanda 9 Eylül tarihindeki bireysel gelişim seminerleri ile bireylerin kişisel eğitimlerine değer katması amaçlanıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı