GeriGündem Bilişim gücün yoksa rekabeti unut
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bilişim gücün yoksa rekabeti unut

Bilişim gücün yoksa rekabeti unut
refid:3850242 ilişkili resim dosyası

18 Ocak’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Oracle İş Ortakları Çözümler Zirvesi, Türk iş dünyasının önde gelen yöneticilerini ağırladı. Hürriyet e.yaşam’ın da ana sponsor olarak destek verdiği zirvenin onur konuğu Oracle Avrupa Başkanı Sergio Giacoletto, yaptığı konuşmayla bine yakın Türk yöneticisine seslendi.

Oracle İş Ortakları Çözümler Zirvesi’nin açılış konuşmasını yapan Oracle Türkiye Genel Müdürü Atilla Kıral, sağladıkları bilgi alışverişi platformu sayesinde Oracle iş ortakları ve müşterileriyle Türk iş dünyasını bir araya getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sergio Giacoletto ise konuşmasında, rekabetçi ve başarılı bir Türkiye ekonomisi hedefini gerçekleştirmede bilgi teknolojileri endüstrisinin önemli rol oynadığını vurguladı. Ayrıca bilgi teknolojileri, eğitim ve nitelikli işgücüne yapılacak yatırımın, Türkiye’ye yatırım potansiyelini artıracağına dikkat çekti. Giacoletto sözlerine şöyle devam etti:

"İş ortakları ağımız, Türkiye’deki Oracle ekonomisini geliştirmede büyük önem taşıyor. Bu yüzden Oracle olarak kendimizi iş ortaklarımıza geniş kapsamlı bir destek programı sağlamaya adadık. Teknik eğitimden çözümlerin Oracle platformlarına taşınmasına kadar birçok konuda, ortaklarımızın Oracle’ın güçlü pazar konumundan ve marka değerlerimizden yararlanmalarına yardım ediyoruz."

Oracle İş Ortakları Çözümler Zirvesi’nde, Oracle teknolojilerine dayalı proje ve çözümlerinin sunumunu yapan iş ortakları arasında Fintek, Innova, HP, Intel, Sistek, Yaz, Link, Arıtech, Datasel, Treda, Unitec IFS, Meteksan, Coretech, Ereteam, Cybersoft ve Likom yer aldı.

Bilişim devlerinden destek

Bilişim dünyasının iki dev şirketi Intel ve HP’nin de ana sponsor olarak destek verdiği zirvede, HP Türkiye Genel Müdürü Şahin Tulga ve Intel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem de birer konuşma yaptılar.

Şahin Tulga, konuşmasında HP ve Oracle’ın kurumsal bilgi işlem alanında global çapta kendilerini ispat etmiş ve iş birliği içindeki lider firmalar olduğuna değindi.

Intel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem ise, Intel’in platform odaklı yeni kimliğinden söz ederek, "Sunduğumuz platform çözümlerinde Oracle gibi büyük iş ortaklarımızın yanı sıra, yerel yazılım üreticileri ile de sinerji yaratmaktan mutluluk duyuyoruz" dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle