Gündem Haberleri

  Bilirkişi raporu istendi

  Hürriyet Haber
  11.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mahkeme, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yürüttükleri soruşturmayla ilgili evrakı ve varsa bilirkişi raporunu istedi. Bunun için üç gün süre verilen savcılığa, ara karar tebligatı dün memur eliyle yapıldı.

  3 gün sonunda karar çıkacak

  İstenen belgelerin gelmesinin ardından öncelikle yürütmenin durdurulması talebi karara bağlanacak. Konyalı lise öğrencisi M.A.O.’nun avukatı Ahmet Gürol Şağban, tebligatın memur eliyle yapılmasının, sürecin hızlı bir şekilde işlemesi açısından önem taşıdığına vurgu yaparak “Mahkemenin bu konuda çok titiz davrandığını görüyoruz” dedi.

  Şifre yazılım hatası oldu

  ÖSYM’nin mahkemeye sunduğu 17 sayfalık savunmada, şifre yerine “yazılım hatası, sistem yanlış çalıştı” dediği ortaya çıktı. Şağban, gazetecilerin soruları üzerine ÖSYM’nin savunmasında, “Şifre yok” denildiğini belirterek, “‘Şifre yok’ diyorlar, ‘Sistem yanlış çalışmış’ deniyor” diye konuştu.

  LYS’ye başvurular bugün sona eriyor

  ÖSYM’nin, YGS’deki hatalı puan hesaplanması nedeniyle itirazların artması sonucunda uzattığı Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) ek başvuru süresi bugün sona ediyor. Puanında hata olduğunu düşünen adaylar için itiraz süresi 27 Mayıs’a kadar devam edecek. LYS, 18-19 Haziran ve 25-26 Haziran tarihlerinde toplam beş oturumda düzenlenecek. Her bir LYS ücreti 20 TL.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı