Gündem Haberleri

  Bilirkişi delilleri kırmış

  Ayşegül USTA/İSTANBUL
  16.10.2015 - 01:06 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da yaşayan mimar Onur Yaser Can (28) 2010 yılında gözaltına alındığı bir narkotik operasyonunun ardından intihar etti. Onur’un intiharına dayanamayan anne Hatice Yaser Can da 4 yıl sonra intihar etti. Ailenin suç duyurusu üzerine, Onur Yaser Can’ın intiharının ardından çeşitli belgeler üzerinde tahrifat yaptıkları iddia edilen 2 polis hakkında dava açıldı. İstanbul 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya 8 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan polisler katılmadı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Can’ın emniyetteki görüntülerini isteyen mahkemeye, “Harddisk imajının bulunduğu CD, flash bellek veya benzerlerine rastlanmamıştır” diye yanıt gönderdi. Bilirkişi Zafer Kökdemir ise, “CD’ler güvenlik gerekçeleriyle kırılmak suretiyle imha edilmiştir. Ancak imaj kayıtlarının birebir kopyası ilgili büro amirliğinde mevcuttur” diye yanıt verdi.

  5 YILDIR ARIYORUZ

  Mahkeme, adli emanette bulunan bilgisayarlar, CD’ler ve de imaj kaydına ilişkin yazılı doküman, iddianame ve Yargıtay bozma ilamının Ulusal Kriminal Büro’ya gönderilerek, değişiklik yapılan belge içeriklerinin tespit edilmesini istedi. Duruşmada söz alan baba Mevlüt Can, yanında getirdiği oğlunun bateri bagetlerini masaya vurarak şunları söyledi: “Bateri çalan, üç dil bilen bir çocuk intihar eder mi? Adli emanete bırakılmış dosyanın en önemli, tek delili, 5 yıldır aradığımız belge yok olabiliyor ve mahkeme çok sakin oluyor. Sahteciliği yapan amirler nerede? Adalet bekliyoruz, tabii varsa.”

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı