Gündem Haberleri

  Bilgisayarlı seyyar karakol

  Bülent ŞANLIKAN/İSTANBUL
  04.01.2002 - 01:48 | Son Güncelleme:

  Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün ‘‘gezici karakol’’u ihbar olduğunda vatandaşların ayağına kadar gidip ifade alıyor. Bilgisayarla donatılmış gezici karakolun arka kısmı nezarethane.

  Sıraselviler'de oturan 78 yaşındaki masal yazarı Nermin Çelikkol önceki gün 17.00 sıralarında ‘‘Evimde hırsız var’’ diye polisi arayınca, ‘‘İmdat’’ çağrısına Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı gezici karakol koştu. Çelikkol'u sakinleştiren polisler, evde inceleme yapıp çalınan eşyaların listesini çıkardılar. Yatak odasından banka defteri ve bir kutu içindeki altın ziynet eşyaları çalınan Çelikkol, daha sonra kapının önünde bekleyen gezici karakolda ifade verdi. Gezici karakol sayesinde, evine çok uzak olan Beyoğlu Merkez Karakolu'na kadar gitmekten kurtulduğunu söyleyen Nermin Çelikkol, ‘‘Bu güne kadar hiç emniyet görevlileriyle ilişkim olmamıştı. Ama yakın ve içten yardımları sayesinde üzüntümü unuttum. Karakola gitmeme gerek kalmadı. Tüm işlemler burada yapıldı. Çok teşekkür ediyorum’’ dedi.


  İki kişilik nezarethanesi bile var


  Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü Ziya Aykut Baltacı ile Beyoğlu Polis Karakolları Yaptırma ve Dayanışma Derneği'nin katkılarıyla gerçekleştirilen gezici karakolda, bilgisayar sistemi ile iki kişilik bir nezarethane bile var. Bilgisayar sistemi sayesinde, şüpheli ya da sanıkların sabıka kaydının olup olmadığı çok kısa sürede araştırılabiliyor. Üç polisin görev yaptığı saldırıya karşı zırhla kaplanmış gezici karakola 0(555) 333 22 22 numaralı telefondan ulaşmak mümkün.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı