Gündem Haberleri

  Bilgisayarınız yoksa çocuğunuzu televizyondan eğitin

  Aslı Yurtseven ayurtseven@hurriyetim.com.tr
  10.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  L-Max, evinde bilgisayarı olmayan ebeveynlerin çocuklarının eğitiminde tercih edebileceği bir ürün. L-Max eğitici oyun setiyle çocuklara iki yöntem sunuluyor. İstendiğinde elde oynanabilen L-Max, istenirse televizyona adapte edilerek de kullanılabiliyor. Ürün 4-7 yaş arası çocuklar için ingilizce olarak tasarlanmış.

  Çocuğunun eğitiminde konsantrasyon sorunu çeken ebeveynler L-Max ile bu sorunu halledebilirler. Ürünün 3 ek kartuşu sayesinde çocuklara okul öncesi eğitimindeki belli başlı konular öğretilebiliyor. Ek kartuşlar arasında sevilen çizgifilm "SpongeBob SquarePants" karakterleri de mevcut. Ürünün satış fiyatı 99.99$ ve ek kartuş fiyatı 29.99$. Daha detaylı bilgiyi amazon.com adresinden edinebilirsiniz.

  Çocuklar oynayarak gelişir

  Uzmanların görüşlerine göre oyun oynayan çocuklar daha sağlıklı gelişiyor. Çocuğunuzun gelişimine çocuk gelişim araçlarıyla siz de yardımcı olabilirsiniz. Özellikle çocuk parklarından hoşlanmayan ebeveynlerin veliba.com sitesini görmesinde fayda var.

  Site üzerinden satışı yapılmakta olan ürünlerin hepsi çocuklar için tasarlanmış. Ürünler arasında salıncaklar, kaydıraklar, oyun evleri, spor oyunları, çocuk mobilyası, tahteravalli, oyun blokları, masa üstü oyunlar, oyun havuzları, hareketli oyuncaklar, rol oyunları, sallanan oyuncaklar yer alıyor.

  Ayrıca çocukların eğitimlerine yardımcı ürünler arasında logomotif.com.tr sitesinin eğitici cd’lerini de görebilir ve satın alabilirsiniz.

  veliba.com

  OkulSoft ile öğretmenlerin işi kolaylaşıyor

  İstanbul Yazılım, geliştirdiği OkulSoft programıyla öğretmenlerin işini kolaylaştırıyor. Bu program, kulanımı kolay ve içinde 6 programın özelliğini bulunduran bir öğrenci işleri programı.

  OkulSoft sayesinde öğrenci ilk kayıttan diplomaya kadar takip edilebiliyor. Böylece program dönem sonlarında yaşanan yoğunluğu da azaltıyor.

  OkulSoft’un kapsadığı programlar şöyle: Rehberlik işleri, diploma basma, yöneltme, not disketi oluşturma, öğretmen şifre ve karne basma. Bu özelliklerden faydalanabilmeniz için yapmanız gereken tek şey notları sisteme girmek. Programın bir güzel yanı da verilerin Excel ortamına aktarılabiliyor olması. Bu da verilerin paylaşımını kolaylaştırıyor. Program sayesinde istenilen karne tipini kullanabiliyorsunuz. Hatta kendinize has karne bile tasarlayabilirsiniz. Belge ve raporlarınızı istediğiniz yazıcıdan basabilirsiniz. Bunun için ayrı ayarlar yapmanıza gerek yok.

  Programı istanbulyazilim.com veya okulsoft.com adreslerinden test edebilirsiniz.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı