Gündem Haberleri

  Bilgi Üniversitesi’nde Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri

  Hürriyet Haber
  10.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü, geleneksel Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri’nin bu yıl dördüncüsüne ev sahipliği yapacak. Etkinliğin ana sponsorları arasında Hürriyet e.yaşam da yer alıyor.

  2003 yılından bu yana düzenlenen etkinliğe her yıl uluslararası alanda tanınmış ve konusunda uzman kişiler konuşmacı olarak katılıyor. 2003 yılında 400 kişiyle başlayıp 2005’te 1200 kişiye ulaşan etkinlik, bu yıl "Gelecek: Şimdi" sloganıyla düzenlenecek.

  Konferansın konukları arasında, özgür yazılım alanının önemli isimlerinden Debian GNU/Linux projesinin kurucusu Ian Murdock ve Debian GNU/Linux proje lideri Branden Robinson da bulunuyor.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü tarafından organize edilen Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri 2006, yazılım endüstrilerini geliştirmek, yazılım maliyetlerini düşürmek ve bilgisayar okuryazarlığını artırmak amacıyla açık kaynak ve GNU/Linux konularında bilgi paylaşımını hedefliyor.

  24-25 Şubat tarihlerinde Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nde düzenlenecek etkinlik, ilgilenen herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için open.bilgi.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı