Gündem Haberleri

  Bilgi– Novell işbirliği

  Hürriyetim
  20.10.2005 - 11:41 | Son Güncelleme:

  İstanbul Bilgi Üniversitesi, Novell'in Türkiye'deki tek Yetkili Test ve Eğitim Merkezi oluyor. Bu işbirliğiyle Novell'in tüm sertifika sınavları ve eğitimleri İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından verilecek.

  İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü’nün dünya yazılım sektörünün lider şirketlerinden Novell ile yaptığı işbirliğiyle BİLGİ, Novell Certified Linux Engineer ve Novell Certified Linux Professional Practicum sınavlarını yapmaya yetkilitek Novell Practicum Center konumuna gelecek.


  Türkiye’de Linux'un kazandığı ivme sonucu, Linux uzmanlarına ihtiyaç da gittikçe artıyor. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda, Novell Certified Linux Engineer(CLE) ve Novell Certified Linux Professional (CLP) sertifika programlarını devreye sokan Novell, Linux alanında uzman ve tecrübeli elemanların kariyerlerinde ilerlemelerine katkı sağlayacak. Özellikle Linux alanında uzmanlık elde etmek isteyenlerin tercih edeceği sertifikasyonlar, Türkiye bilişim sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli elemanların istihdamına destek olacak.

   

  İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından verilecek eğitimler sonucunda Internet üzerinden gerçekleşecek sertifika sınavlarını geçenler, BT kariyerlerinde önemli bir adım atarak, pek çok bilişim şirketi tarafından tercih edilir konuma gelmiş olacaklar.

   

  Novell ve BİLGİ işbirliği çerçevesinde 11-13 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek SUSE Linux Enterprise Server Fundamentals (Course 3036) eğitim ücreti 2005 yılı sonuna kadar 900 YTL yerine sadece 600 YTL olacak.

   

  Eğitimlere katılmak isteyenler http://open.bilgi.edu.tr adresinden veya 0212 3115188 numaralı telefondan, 8 Kasım 2005 tarihine kadar kayıt yaptırabilirler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı