Gündem Haberleri

  Bilgehan, nefretle mücadele edecek

  Hürriyet Haber
  28.01.2015 - 01:28 | Son Güncelleme:

  Türk siyasetçi Gülsün Bilgehan, Avrupa Konseyi’nde ikinci kez başkan seçilerek Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu’nun başına geçti.

  CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan, Avrupa Konseyi’nin en önemli ihtisas komisyonlarından biri olan Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu’nun başkanlığına seçildi. Bilgehan, Avrupa’da ikinci kez komisyon başkanlığına seçilen ilk Türk siyasetçi oldu.

  AYRIMCILIKLA MÜCADELE

  Avrupa Konseyi’nin merkezi Strasbourg’da komisyonun dün yaptığı toplantıda, sosyalist grubun adayı Bilgehan’ın başkanlığa seçilmesiyle Avrupa Konseyi’nin üst yönetimine de girmiş oldu.
  Gülsün Bilgehan’ın ilk işlerinden biri, Eşitlik ve Ayrımcılıkla Mücadele Komisyonu bünyesinde kurulan ‘Nefrete Karşı Milletvekilleri İttifakı’ olacak.

  KOÇ DA KAZANDI

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç da, Avrupa Konseyi Tüzük ve Düzenleme Komisyonu başkanlığına seçildi. Strasbourg’da, 8 komisyon için yapılan başkanlık seçiminde Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Üyesi Koç, sosyalist grup kontenjanından aday olduğu için başkanlık seçimini kazandı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı