Gündem Haberleri

  Bilenler susuyor

  Hürriyet Haber
  06.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balyoz Güvenlik Harekât Planı soruşturmasında tutuklanan Eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, cezaevinden avukatı Celal Ülgen aracılığı ile basına gönderdiği 4. mektubuna, “Siyasal bir davaya dönüşen Balyoz girdabında gerçeği bilenler kendi hesapları için susmayı yeğliyor” diyerek başladı.

  m Doğan 6 sayfalık mektubunda Balyoz Güvenlik Harekât Planı soruşturmasından alınan Cumhuriyet Savcısı Bilal Bayraktar’a, “Dava konusu belgeler, Mehmet Baransu’nun 21 Ocak 2010’da Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne gelişinden çok önce elinizde miydi, değil miydi? Sayın Bayraktar, davaya ilişkin hangi siyasinin size telkinde bulunduğunu da açıklığa kavuşturmanız uygun olacaktır. Size telkinde bulunan siyasi, hakkımızda tahliye kararı veren Sayın Hâkim Oktay Kuban için ’çetenin hakimi’ yakıştırmasını yapan bakan olabilir mi?” diye sordu.

  1. Ordu’daki Plan Semineri’ne ilişkin ses kayıtlarının olduğunu, savcıların, buradaki konuşmalardan bazı bölümlerin Balyoz adlı planda yer aldığı gerekçesiyle, seminerde bir darbe planının tartışıldığı sonucuna vardıklarını ifade eden Doğan, “Özel olarak seçilip iğrenç planlara kopyalanıp yapıştırılan bu metinlerde ne bir darbe tartışması yer almakta, ne de Balyoz, Oraj, Sakal, Çarşaf gibi uydurma iğrenç planların isimlerinden ya da içeriğinden tek bir sözcük bile bulunmamaktadır” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı