GeriGündem Bilecik'te köprü ve tünellerin isimleri değişiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bilecik'te köprü ve tünellerin isimleri değişiyor

BİLECİK Valisi Musa Çolak, yapımı devam eden Bozüyük-Mekece bölünmüş karayolu üzerindeki tünel ve köprülerin isimlerinin Osmangazi, Ertuğrulgazi ve Edebali olarak değiştirildiğini söyledi.

Vali Musa Çolak yaptığı yazılı açıklamada, Bozüyük-Mekece bölünmüş yol üzerinde bulunan köprü ve tünellerin isimlerinin değiştirilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduklarını belirtti. Yaptıkları başvunun olumlu sonuçlandığını kaydeden Vali Çolak, açıklamasında şöyle dedi:
“Trafiği yoğun olan ve milyonlarca insanın seyahat edeceği bu anayol üzerinde bulunan görkemli sanat yapılarının, ilimizin tarihi misyonuna uygun olarak isimlendirilmesi tanıtımı ve oluşturacağı imaj açısından son derece önemlidir. Türkiye’nin ve Bilecik’in ulaşımında önemli yeri olan ana yol güzergahı üzerinde bulunan Kocatepe ve Kaletepe tünelleri ile bazı köprülerin isimlerinin Osmangazi, Ertuğrulgazi ve Ebebali olarak değiştirilmesi için Karayolları Genel Müdürlüğü ile yazışma yaptık. Karayolları Genel Müdürlüğü görev alanına giren köprü, viyadük, tüneller ile bina ve tesislerine verilecek isimlere ait tespit ve uygulama yönergesine göre isim seçme kurulu kararı ile isim değişikliğine karar verdi. Bozüyük-Bilecik-Mekece devlet yolu üzerinde bulunan Kocatepe tünelinin ismi Osmangazi, Kaletepe tünelinin ismi Ertuğrulgazi tüneli, Karasu 19 DDY 7 köprüsünün ismi de Edebali Köprüsü olarak değiştirildi.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle