GeriGündem Biji Serok Erdoğan’lı karşılama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Biji Serok Erdoğan’lı karşılama

Biji Serok Erdoğan’lı karşılama
refid:27111483 ilişkili resim dosyası

Cumhurbaşkanlığı görevini Perşembe günü Abdullah Gül’den devraldıktan sonra ilk kez İstanbul’a gelecek olan Recep Tayyip Erdoğan’ı, İstanbul Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi önünde bini aşkın coşkulu bir kalabalık karşılamak için bekliyor.

Karşılamaya gelenler arasındaki bir grup ise halay çekip Kürtçe, “Biji Serok Erdoğan” (Yaşasın Başkan Erdoğan) diye slogan attı. Erdoğan’ı taşıyan özel uçağın Atatürk Havalimanı’na 00. 15’te inmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, otobüsün üzerinden kendisini karşılamaya gelenlere kısa bir konuşma yapması bekleniyor.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun Twitter hesabından, “Cumhurbaşkanımızla ilk İstanbul buluşmamız. Cumhurun Başkanı İstanbul’a geliyor. Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi Saat, 22:00” diye yazmasının ardından alanda toplanmaya başlayanlar ellerinde Türk Bayrağı, Erdoğan logolu flamalar ve Erdoğan posterleri taşıdılar. “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısını söyleyip çifte telli oynayan vatandaşlar, Erdoğan için uyarlanan ‘Dombra’ şarkısıyla coştular.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle