Gündem Haberleri

  ‘Biji Apo’lu kadın günü

  Hürriyet Haber
  09.03.2005 - 01:48 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır ve Adana’daki Kadınlar Günü kutlamaları, Abdullah Öcalan mitingine dönüştü. Diyarbakır’da sağanak yağmura rağmen yaklaşık bin kişilik grup, önce halaylar çekti sonra Apo için sloganları atarak İstasyon Meydanı’na yürüdü.

  Adana’da da Öcalan’ın ablası Hava Keser’in de aralarında bulunduğu 2 bin kişinin katıldığı mitingde Öcalan lehine sloganlar atıldı.

  DEHAP’A TEPKİ

  Ankara Yüksel Caddesi’ndeki gösterilerde Kadın Platformu Sözcüsü Burçin Çeliker’in basın açıklaması yaptığı sırada caddede Apo posteri taşıyan gruba, diğer kadın örgütleri üyeleri sert tepki gösterdi. DEHAP’lı kadınlar, emniyet yetkilerinin de uyarısıyla posterleri kaldırdı.

  ŞEHİT SERGİSİ

  8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Şefkat-Der, bir yıl içinde basına yansıyan kadına yönelik 575 şiddet haberinin karanfillerle çevrildiği ‘Şiddet Şehidi Kadınlar Sergisi’ni açtı. Vakfın Konya’daki Kadın Yaşam Evi’ne sığınan şiddet mağduru kadınlar ve çocuklarla yapılan sergi açılışında, kadınlara yönelik şiddette kullanılan kezzap, sopa, sigara, bıçak gibi suç aletleri de sergilendi.

  2 ERKEK GELDİ

  Adana Barosu Kadın Hukuku Komisyon Başkanı Şefika Ekizoğlu’nun Adliye’nin toplantı salonunda yaptığı açıklamaya, 6 kadın üye dışında dinleyici olarak sadece 2 erkek avukat geldi. Komisyonu üyeleri kadın meslektaşlarının basın açıklamasına katılmamasına tepki gösterirken, Baro Başkanı İsmet Altuğ, ilgisizliği ‘Kadın meslektaşlarımız duruşmada olduğu için katılamamış olabilir’ diye yorumladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı