Gündem Haberleri

  Biga'da selde kaybolan kişiy arama çalışmaları sürüyor

  A.A
  20.09.2012 - 11:33 | Son Güncelleme:

  Biga ilçesindeki etkili yağış sonucu sel sularına kapılarak kaybolan kadını arama çalışmaları devam ediyor.

  Sinekçi Köyü Muhtarı Semih Köse, sel sularına kapılarak kaybolan Tülay Türe'yi arama çalışmalarının, jandarma, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ekiplerinin yanı sıra köylülerin katılımıyla sürdüğünü söyledi.

  Çalışmaların, Sinekçi Köyü'nün denize olan yaklaşık 8 kilometrelik mesafedeki alanda yapıldığını belirten Köse, jandarma ve AFAD ekiplerinin yanı sıra Sinekçi ve civar köylerdeki köylülerin de arama çalışmasına katıldığını dile getirdi.

  Yaklaşık 100 kişinin Türe'yi bulmak için arama yaptığını ifade eden Köse, dere yataklarında daha önce yapılan çalışmalarda sonuç alınamadığını bildirdi.

  AKUT ekiplerinin dün bölgeden ayrıldığını ifade eden Köse, “Bu nedenle biz de köylülerle organize olduk ve arama çalışmalarını her yerde sürdürüyoruz. Bulmadan bırakmayacağız çalışmaları. Umudumuz var. Havanın iyi olması ve suların bölgeden çekilmesi çalışmalarımızı kolaylaştırıyor. Sular çekilince selin getirdiği dallar, ağaç parçaları ve birçok atık daha da ortaya çıktı. Onları ayıklıyoruz. Her yere bakıyoruz” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı