Gündem Haberleri

  BİFO ekimde Avrupa’da

  Hürriyet Haber
  12.06.2017 - 19:56 | Son Güncelleme:

  BORUSAN İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) ekim ayında Avrupa turnesine çıkıyor. 20–25 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek turne Almanya, Avusturya, Slovenya ve İsviçre’yi kapsıyor.

  BORUSAN İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) sonbaharda bir kez daha Avrupalı müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 20–25 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnede BİFO dört Avrupa ülkesinin önde gelen kentlerindeki önemli konser salonlarında sahneye çıkacak. Daha önceki turneleri ve davetli olarak gittiği BBC Proms’taki performansıyla Avrupa’nın önemli orkestraları arasına girme yolunda önemli mesafe kat eden BİFO’ya bu turnede dünyaca ünlü keman virtüözleri Vadim Repin ve Daniel Hope da solist olarak yer alacak.-

  DÜNYANIN EN ÜNLÜ SALONLARI

  BİFO’nun Avrupa turnesi 20 Ekim 2017 Cuma günü Almanya’nın Essen kentindeki Essen Filarmoni’nin Alfried-Krupp Salonu’nda başlayacak. Konser İngiltere’nin yetiştirdiği önemli çağdaş bestecilerden Mark-Anthony Turnage’ın ‘Shadow Walker’ adlı konçertosuyla açılacak. BİFO bu yapıtın dünya prömiyerini 19 Ekim 2017 tarihinde sezon açılışı kapsamında İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te ünlü keman virtüözleri Dabiel Hope ve Vadim Repin ile yapacak. İkinci konser 21 Ekim 2017 Cumartesi akşamı Slovenya’nın başkenti Ljubljana’daki Cankarjev Dom Kültür ve Kongre Merkezi’nin Gallus Salonu’nda verilecek. BİFO’nun Avrupa turnesinin üçüncü ayağı ise Avusturya’nın başkenti Viyana’daki dünyanın en önemli konser salonlarından biri olarak kabul edilen Musikverein Konser Salonu’nda gerçekleşecek. Turne 25 Ekim 2017 Çarşamba akşamı İsviçre’nin Zürih kentindeki Maag Arena Salonu’ndaki konserle sona erecek.

  Etiketler: gazetehaberleri , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı