Gündem Haberleri

  Bıçaklı soyguncu 7 bileziği alıp kaçtı

  Hüseyin TÜCCAR/ BURSA, (DHA)
  03.05.2008 - 13:35 | Son Güncelleme:

  BURSA'da kuyumcu 44 yaşındaki Levent Acızade'yi bıçakla etkisiz hale geçiren soyguncu 7 altın bileziği alarak kaçtı. Soyguncuya direnince elinden yaralanıp hastaneye kaldırılan Acızade, “Bir arkadaşımın bana şaka yaptığını sandım. Olayın gerçek olduğunu öğrenince altınları ve canımı kurtarmaya çalıştım” dedi.

  Merkez Yıldırım İlçesi Ortabağlar Mahallesi Prof.Dr. Tezok Caddesi'nde ‘Evren Kuyumculuk'a bu sabah gelen 35-40 yaşlarında bir kişi, kasadan çıkardığı 2.5 kilo altın bilezikleri vitrine koyan Levent Acızade'den, altınları kendisine vermesini istedi. Soyguncu, “Şaka yapacak zaman değil” diyen Levent Acızade'yi, belindeki bıçakla tehdit etti. Bunun üzerine soyguncu ile işyeri sahibi arasındaki arbede çıktı.

  Soyguncu tezgahta bulunan 7 bileziği alırken Acızade'yi elinden yaraladıktan sonra kaçtı. ‘155 Polis İmdat'ı arayıp ambulans çağıran Levent Acızade, yakında bulunan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, olayda kullanılan bıçağı hastanenin duvarında buldu. Şoktan uzun süre kurtulamayan Levent Acızade, soygunu arkadaşlarından birinin şakası zannettiğini belirterek, “Daha sonra olayın soygun olduğunu anladım. Elime ne geçirdiysem tanımadığım soyguncuya attım. Böylece bileziklerin çoğunu kurtarırken, 7 bileziğimi gasp etti” dedi.

  Bursa Cumhuriyet Savcılığı soruşturmayı sürdürükken bıçak ve işyerinden parmak izi alan polisler, zanlının kimliğini araştırıyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı