Gündem Haberleri

  Bıçaklı Çağla’ya indirimli ceza

  İsmail AKDUMAN/DHA
  12.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mahkeme, erkek arkadaşını bıçaklayarak öldüren Çağla Bilikli’nin cinayeti haksız tahrik altında işlediğini söyleyerek cezasında indirim uyguladı.

  SAMSUN’da ayrılmak istediği sevgilisi Rasim Arguç’u (22) sokak ortasında bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla ömür boyu hapsi istenen tutuklu sanık Çağla Bilikli (19), 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün son kez hâkim karşısına çıktı. Önceki savunmalarını tekrar eden sanık, 2009’dan beri arkadaş olduğu Arguç’tan ayrılmak istediğini belirterek, “Birçok kez beni rahat bırakmasını söyledim.”

  ‘Olay günü bana tokat attı’

  “2 yıldır kendisinden ayrılmak istiyordum ama beni sürekli tehdit ediyordu. Olay günü de ayrılmak istediğimi söyledim. Bana tokat attı. Ben de bıçağı çıkarıp onu korkutmak için sağa sola salladım. Karnına isabet etmiş. Amacım onu öldürmek değildi. Sadece kendimi korumak istedim. Çok üzgünüm ve affınıza sığınıyorum” dedi. Mahkeme heyeti, haksız tahrik altında sevgilisini öldürdüğüne kanaat getirerek Bilikli’ye “bıçak taşımak ve öldürmek” suçundan toplam 11 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Bilikli, cezayı duyunca gözyaşlarına hâkim olamadı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı