Gündem Haberleri

  Bıçakçı: CSKA ihraç edilir

  Hürriyet Haber
  08.12.2009 - 18:57 | Son Güncelleme:

  CSKA Moskova'da Beşiktaş maçı öncesi patlak veren doping skandalının sonucu merakla beklenirken, konu hakkında konuşan TFF Eski Başkanı ve UEFA Tahkim Kurulu üyesi Levent Bıçakçı, "CSKA Moskova Şampiyonlar Liginden ihraç edilebilir" dedi.

  Radyospor programcısı Aydın Cingöz'e konuşan Bıçakçı, "Eğer iki futbolcuda aynı doping maddesi bulunursa CSKA Moskova ihraç edilir" dedi.

  CKA Moskova'dan Alexey Berezutsky ve Sergei Ignashevich'nin A numunelerinde "S6. Stimulants" çıktığı iddia ediliyor.

  Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'na konuşan eski PFDK Başkan Vekili Ahmet Akpınar da Levent Bıçakçı'ya paralel açıklamalar yaptı. Akpınar iki oyuncusunda yasaklı madde çıkan CSKA Moskova'nın hükmen mağlup sayılabileceğini söyledi.

  İşte Akpınar'ın açıklamaları:

  İki futbolcunun grip ilacı aldıkları söyleniyor. Grip ilaçları içerisinde yasaklı madde içerenler de var. Yani bu maddeler gerçek anlamda doping içeren maddeler olabilir. Böyle ise FIFA CSKA'nın bundan önce oynadığı Şampiyonlar Ligi maçlarında Rus takımını hükmen mağlup sayılabilir. Ya da Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilebilir. Birden fazla oyuncu olması nedeniyle böyle bir karar verebilir. Maçın oynanmaması söz konusu olamaz. Belki kulübün haberi yoktu. Oyuncuların bu maddeleri kendi başlarına aldığına karar verilirse CSKA ceza almaz.

  UEFA, kulübün bu ya da başka futbolculara, bilerek, yasaklı madde verdiğini tespit ederse CSKA Moskova'yı diğer maçlarda hükmen yenik sayabilir ya da Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edebilir."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı