Gündem Haberleri

  ‘Bıçağı kalbine sapladı’

  Arzu KAYA-İhsan YALÇIN/DHA/İSTANBUL
  21.10.2015 - 21:00 | Son Güncelleme:

  KADIKÖY Yeldeğirmeni’nde 17 Şubat’ta kartopu tartışması sonrası çıkan kavgada bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü (46) cinayetine ilişkin Serkan Azizoğlu’nun ‘Kasten adam öldürmek’, Nazım Coşanar’ın ise ‘Kasten adam öldürmeye yardım etmek’ suçundan yargılanmasına devam edildi.

  Anadolu 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ikinci duruşmasında şikâyetçi Kubilay Çelik olay gününü şöyle anlattı: 

  ‘BENİM 46 RAPORUM VAR’

  “Kartopu oynuyorduk. Dükkânın camına kartopu geldi. Dükkândan çıkan sanık ‘Burayı terk edin. Bu cam kaç para biliyor musunuz’ diye kaba tabirlerle konuştu. ‘Siz beni tanımıyorsunuz’ diyerek içeri girdi ve yeniden çıktığında bizi sopayla darp etti. Sopayı elinden aldık, daha da hırslandı. İçeri yeniden girip çıktığında elinde bıçak vardı. Bıçağı savurdu. Sonra Nuh ağabey ona müdahale etti. Sanık, bıçakla yere düştü. Arkadaşımız Emrah bıçağa bastı. Berber de Emrah’a müdahale etti. Sanık, bıçağı Nuh ağabeyin kalbine sapladı. ‘46 raporum var sizi öldürür ve çıkarım’ deyip duruyordu” dedi.

  ‘AKTARDA NEDEN SOPA OLUR’

  Diğer şikâyetçi Sema Meşin de “Dükkândan sopa ile çıktı. Bir aktarda neden sopa olur bilmiyorum. Elinden sopayı aldık, ağza alınmayacak küfürler etti. Bu sefer elinde bıçakla çıktı. Önce bıçağı bana savurdu, ardından arkadaşıma. Nuh’un acı çekerek bağırdığını duydum” diye konuştu. Duruşma Adli Tıp Kurumu’ndan tutuklu sanık Serkan Azizoğlu’nun akıl sağlığına ilişkin rapor alınmasına karar verilerek 20 Ocak’a ertelendi. 

  Cinayet videosu izlendi

  DURUŞMADA cinayet gününe ilişkin görüntüler izlendi. Bu sırada Nuh Köklü’nün ağabeyi Sedat Köklü ve arkadaşları dayanamayarak salondan ayrıldı. Olay anının görüntüleri ile cinayetin tartışmalara yer bırakmayacak şekilde ortaya çıktığını söyleyen CHP İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş, “Bu davada bir karartma şüphesi olduğunu da söylemeden geçemeyeceğiz. Sanığın ağabeyinin Cumhurbaşkanı  Erdoğan’a BİMER üzerinden bir mektup yazdığı ve mahkeme için destek istediği ortaya çıkmıştı.  Konuyu Başbakan Davutoğlu’na bir soru önergesiyle yönelttik” dedi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı