GeriGündem Beyzanur bebek 00.01’de dünyaya geldi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beyzanur bebek 00.01’de dünyaya geldi

İstanbul’da yeni yılın ilk bebeği Beyzanur, saat 00.01’da dünyaya geldi. Hastaneye gelen Vali Hüseyin Avni Mutlu, Beyzanur bebeği sevdikten sonra altın taktı.

Yeni yılın ilk bebeği Beyzanur, saat 00.01’de Süleymaniye Doğum ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Semiha Şakir Zeytinburnu Ek Hizmet Binası’nda dünyaya geldi. Temizlik görevlisi Barış Eşiter'in eşi Nadide Eşiter, saat 00.01’de sezaryenle 3 kilo 580 gram ağırlığında ve 50 santimetre boyunda bir kız bebek dünyaya getirdi. Aile bebeğe “Beyzanur” ismini verdi.

Eşiter ailesini hastanede ziyaret eden İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Yeni yılın son akşamında anneleri ve yeni doğan bebekleri ziyaret etmek amacıyla geldik. Şu an 19 yavrumuz dünyaya geldi. Yeni Doğan bebeklerin yeni yılla birlikte çok sağlıklı olmasını, aileleri ve milletimiz için de hayırlı evlatlar olmasını diliyorum. Allah ömürlerini mutlu, sağlıklı kılsın” diye konuştu.

Mutlu, “Herkes yeni yılda eğlenirken, burada görevleri başında olan tüm sağlık çalışanlarına, kamu personeli ve basın mensuplarına hayırlı bir yıl diliyorum. Yeni yılın ülkemize sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyorum” dedi.

AİLELERİ EVLERİNDE ONLAR GÖREV BAŞINDA

Emniyet teşkilatının hemen hemen yarısının İstanbul’un emrinde olduğunu belirten Mutlu, “Şu ana kadar yeni yılla ilgili bana hiçbir olumsuz olay intikal etmedi. Bütün bir gece boyunca yeni yılın sükunetle birlikte, mutlu ve huzurlu bir şekilde kutlanmasını diliyorum. Aileleri evlerinde, kendileri de görevlerinin başında olan emniyet görevlilerimizi de tebrik ediyorum” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından Vali Mutlu, eşi Gül mutlu ile birlikte Beyzanur bebeğin odasına gitti. Bir süre Beyzanur’u seven Mutlu, bebeğe altın taktı.
Beyzanur’un babası Barış Eşiter de, “Kızımız ailemize katıldığı için çok mutluyuz. 5 yaşındaki oğlumla birlikte, eşimin de bir an önce sağlığına kavuşarak aramıza dönmesini bekliyoruz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle