Gündem Haberleri

  Beytüşşebap'ta 4 PKK'lı öldürüldü

  Ebubekir KARATOPRAK / ŞIRNAK, (DHA)
  20.09.2012 - 18:12 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarındaki Kato Dağı’nda bulunan askeri üs bölgesine dün akşam saldırarak, ilçe merkezine sızma girişiminde bulunan PKK’lılardan 4’ü öldürülürken, örgüte ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

  Şırnak Valiliği, Beytüşşebap yakınlarında bulunan Kato Dağı’ndaki askeri üs bölgesine dün akşam saldıran PKK’lıların, ilçe merkezine de sızma girişiminde bulunduğunu açıkladı. Açıklamada, güvenlik güçlerinin olağanüstü koordinasyonunda 4 PKK’lının etkisiz hale getirildiği belirterek, şöye denildi:

  "Her geçen gün güç kaybeden, küresel bazı karanlık odakların maşası haline gelen ve bölgedeki gariban ailelerin evlatlarının kanıyla beslenen terör örgütü PKK, 02.09.2012 tarihinde ilimiz Beytüşşebap İlçesi’nde aldığı büyük darbeden sonra, bu kez yeni bir çıkış kapısı ararken 19.09.2012 tarihinde saat 21.30 sıralarında tekrar ilçemize sızma girişiminde bulunmuştur. Güvenlik güçlerimizin olağanüstü koordinasyonu ve vatandaşlarımızdan aldığı destek sayesinde 4’ü ölü olarak elde olmak üzere, çok sayıda terörist yaralı ve etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca teröristler yüksek miktarda uzun namlulu silah, el bombası ve roket gibi mühimmatı bırakarak kaçmıştır. Terör örgütü, vatandaşlarımızın nefretini aldığı için ilçemizin huzur ve sükununa zarar verememiştir."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı