Gündem Haberleri

  Beytüşşebap'ta 18 PKK'lı öldürüldü

  DHA
  07.09.2012 - 09:59 | Son Güncelleme:

  Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde 10 askerin şehit olması ve 7 askerin yaralanmasından sonra başlatılan hava destekli operasyonda, 1 uzman çavuş şehit olurken en az 18 PKK'lının öldürüldüğü belirtildi.

  KATO DAĞI'NDA ŞİDDETLİ ÇATIŞMA / WEB TV

  Beytüşşebap ilçesine 10 askerin şehit olduğu saldırının ardından PKK'lıların etkisiz hala getirilmesi için başlatılan hava destekli operasyon sürüyor. Operasyon kapsamında dün Karaman nüfusuna kayıtlı uzman çavuş İlhan Akkoç şehit olurken, savaş uçaklarınında havadan destek verdiği Kato'daki operasyonda en az 18 PKK'lının öldürüldüğü belirtildi.   

  BEYTÜŞŞEBAP'TA OPERASYONLAR SÜRÜYOR / WEB TV

  Beytüşşebap Devlet Hastanesi'nden PKK'lıların cestlerinin konulması için ceset torbalarının alınarak operasyon bölgesine götürüldüğü öğrenildi. Kato dağında barınan PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon devam ederken, operasyona, Şırnak'tan kalkan Kobra helikopterleri ve Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığından kalkan savaş uçaklarınında zaman zaman havadan destek verdiği belirtildi. Kato'daki operasyonda yapılan bombardımanın seslerinin ilçe merkezine kadar geldiği öğrenildi.

  Şehit olan uzman çavuş İlhan Akkoç'un cenazesi Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen komutanlığında yapılan uğurlama töreni ile memleketine gönderilecek.

  Beytüşşebapta 18 PKKlı öldürüldü İKİ AYLIK EVLİYDİ
  ŞEHİDİN HABERİNİ NÖBETTE ALDI
   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı