GeriGündem Beypazarı karıştı: 2’si polis 7 yaralı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beypazarı karıştı: 2’si polis 7 yaralı

Beypazarı karıştı: 2’si polis 7 yaralı
refid:30012912-spot ilişkili resim dosyası

HAKKARİ’nin Dağlıca bölgesinde PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu 16 askerin şehit edilmesi, Beypazarı İlçesi’nde bir grup tarafından protesto edildi. Protestocular, bazı evlere ve araçlara zarar verdi, silah seslerinin de duyulduğu kavgada 2’si polis 5 kişi yaralandı.

Teröre tepki için sosyal paylaşım sitesi üzerinden örgütlenen bir grup, dün saat 17.00 sıralarında Beypazarı’nın Sanayi bölgesinde toplandı. Grup, araçlar ve yaya olarak konvoy eşliğinde ilçe merkezine hareket etti. Protestocular yol boyunca "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları attılar. Topluluk, Zafer Mahallesi’nde geçerken iddiaya göre bir marketin önünden konvoydaki araçlara taş atıldı. Bunun üzerine eylemcilerden bazıları çevredeki evlere taş atıp, park halindeki araçlara zarar verdi.

2’Sİ POLİS 7 KİŞİ YARALANDI


Eylemciler ile mahalleli arasında çıkan ve silah seslerinin duyulduğu kavgada polis memurlarından Yakup Yılmaz ayağına isabet eden saçma ile Coşkun Kara ise atılan taşın başına isabet etmesiyle yaralandı. Diğer 5 yaralının ise saçma, taş ve soba darbeleri nedeniyle kaldırıldığı Beypazarı Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı belirtildi.

Olayların büyümesi üzerine ilçeye Ankara’dan Özel Harekat polisleri, Çevik Kuvvet, zırhlı araç ve TOMA’lar takviye olarak sevk edildi.

Zafer Mahallesi girişini kapatıp, mahalleli ile eylemciler arasında etten duvar ören polis, vatandaşları sakin olmaya davet etti.