Gündem Haberleri

  Beyoğlu'ndaki çatışmanın nedeni belli oldu...

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  10.06.2017 - 19:35 | Son Güncelleme:

  Beyoğlu Fitil sokakta 1 esnafın öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı silahlı çatışmanın sebebi belli oldu. Fitil sokak esnafının, torbacı olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarını uyuşturucu satmamaları konusunda uyarmaları nedeniyle saldırının hedefi oldukları iddia ediliyor.  Beyoğlundaki çatışmanın nedeni belli oldu...Beyoğlu’nda, 1 esnafın öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı, uyuşturucu çatışması olduğu iddia edilen silahlı çatışmada yaralanan Orhan Demir’in savcılık tarafından ifadesi alındı. Orhan Demir, olayda yaralanan Fırat Açılmış’ın iddia ettiği gibi uyuşturucu satıcısı olmadığını, kendisini korumak amacıyla ateş açtığını savundu.

  Beyoğlu Fitil Sokak’ta çıkan çatışmada bilgisayar tamircisi Ertuğrul Karakuş hayatını kaybetmiş, Orhan Demir, Abdurrahman İçil ve Fırat Açılmış yaralanmıştı. Fırat Açılmış, emniyetteki ifadesinde, “Mahallede uyuşturucu satıyorlardı. Satmamaları konusunda kendilerini uyardık. Aramızda birkaç gündür tartışmalar yaşanıyordu. Batmanlı Orhan’la gündüz bu nedenle tartıştık. Akşam saatlerinde adamlarını toplayıp mahalleye geldi. Olay yaşandı. Beni Batmanlı Cengiz bacağımdan vurdu” dedi. Sırtından iki kurşunla vurulan iddiaların hedefindeki Orhan Demir, polise ifade verdi.

  Beyoğlu’ndaki çatışmada yaralanan Fırat Açılmış’ın uyuşturucu satıcısı olduğunu iddia ettiği Orhan Demir, hastanedeki tedavisinin ardından çıkarıldığı savcılıktaki ifadesinde bu iddiayı reddetti. Kendini korumak amacıyla ateş açtığını belirten Orhan Demir, ifadesinde, “Beyoğlu’nda oturan ve tanıdığım Furkan isimli şahıs ile Fırat Açılmış arasında tartışma yaşanmış, olay sırasında Fırat, Furkan’ın başına vurmuş, ben bir süre sonra Furkan’ı gördüm. Kafasından yaralıydı. O da bana Fırat’ın başına sopayla vurduğunu söyledi. Sebebini bilmediğini söyledi. Bunun üzerine ben de Fırat’ı tanıdığımdan ve arkadaşım olması nedeniyle sorunu anlamak için Furkan’ı da yanıma alarak konuşmak için Fırat’ın yanına gittim.” dedi.

  NEDEN VURDUN DİYE SORDUM


  Orhan Demir, Fırat Açılmış’ın yanına gittiğinde yanında birkaç kişi olduğunu belirterek, “Fırat’ı gördüğümde neden Furkan’ın başına vurduğunu sordum. Bana kendisi balkondayken aşağıda iki kişinin arabanın altına birşeyler sakladığını gördüğünü, bunun üzerine aşağı indiğini, Furkan’ı aşağıda gördüğünü, Furkan’ın bu iki kişi ile bağlantısı olduğunu zannetmesi üzerine, tartışma yaşadıklarını söyledi. Ben böyle bir olay nedeniyle Furkan’a vurmasının yanlış olduğunu söyleyince aramızda tartışma büyüdü, Fırat bana hakaret içerikli sözler söylemeye başladı. Bunun üzerine yanımdaki Cengiz, Fırat’a yumruk attı. Bunun üzerine Fırat’ın yanında bulunan tanımadığım bir şahıs bize doğru silah çekti, başka biri şahıs bu esnada beni belimden kavradı. Ondan sonra birden bire bir arbede yaşandı ve silahlar patlamaya başladı.” diyerek ifadesine şöyle devam etti:

  KENDİMİ KORUMAK AMACIYLA ATEŞ ETTİM

  Ben beni tutan kişiden kurtulmaya çalışıyordum. Bu esnada ben de silah çektim, silah bana aitti. Bulunduğumuz muhit sorunlu bir yer olduğu için zaman zaman silah taşırım. Ben korktuğumdan dolayı silahla yere doğru 4-5 kez ateş ederek olay yerinden kaçmaya çalıştım. Tam köşeyi döndüğüm esnada sırt kısmımdan 2 kez vuruldum. Arkamı döndüğümde maktul Ertuğrul Karakuş’un silahla beni hedef alarak ateş ederek bana doğru geldiğini görünce ben de elimdeki silahla zaten yerde ve yaralı vaziyette olduğumdan diz hizasında maktulün olduğu yöne doğru 2-3 el ateş ettim. Daha sonra yerde sürünerek köşeyi dönerek kaçmaya çalıştım. Bu esnada silah sesleri duymaya devam ediyordum. Bunun üzerine kalkarak şahsa doğru bana ateş ediyor olmasından dolayı tekrar ateş açarak karşılık verdim. Ben silahın sesinden korkarak şahsın dükkana gireceğini düşündüm. Şahıs bu arada dizlerini üstüne çökerek ve arabayı siper alarak bana ateş açmaya devam ediyordu. Ertuğrul Karakuş isimli kişiye tamamen kendimi korumak amacıyla hedef gözetmeksizin ateş ettim. Fırat Açılmış’ın iddiasında belirttiği şekilde uyuşturucu sattığım iddialarını kabul etmiyorum, benim bu işlerle hiçbir ilgim yoktur. Kasten öldürme iddiasını kabul etmiyorum.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı