Gündem Haberleri

  Beyoğlu'nda Öcalan protestosu

  Mustafa ÖZDABAK-Uğur CAN/İSTANBUL (DHA)
  15.02.2011 - 21:45 | Son Güncelleme:

  ÇOĞUNLUĞU kadın ve çocuklardan oluşan bir grup Beyoğlu’nda terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilmesini protesto etti.

  Aralarında BDB Beyoğlu İlçe Başkanlığı yetkililerinin de bulunduğu 60 kişilik topluluk saat 17.00 sıralarında, Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilmesinin yıl dönümünü nedeniyle, Çukur Mahallesi’nde toplandı. Yüzlerini maske ve bezlerle gizleyen gruptaki bazı gençler, "AKP Şaşırma, Bizi Dağa Kaçırma", "Kahrolsun 15 Şubat Komplosu", "Öcalan’sız Dünyayı Başınıza Yıkarız" diye slogan attı. Grup, Saat 18.00 sıralarında "Kahrolsun 15 Şubat Uluslararası Komplosu" yazılı pankartla Dolapdere’ye doğru yürüyüşe geçti. Grubu Dolapdere girişinde çevik kuvvet ekipleri durdurdu.

  Burada BDP yetkilileri ile polis arasında bir süre görüşme yapıldı. Gruptakiler sadece Hacı Ahmet Mahallesi’ne gitmek istediklerini söyleyince geçişlerine izin verildi. Gruptakiler, geldikleri Hacı Ahmet Mahallesi’nin ara sokaklarında tekrar slogan atmaya başladı. Gruptakilerden bazıları, bu sırada sokak aralarında devriye gezen polislerin bulunduğu araçlara üç molotofkokteyli attı. Şans eseri molotofkokteyli polis araçlarına isabet etmedi. Topluluk ara sokaklarda dağıldı.

  Çevrede uygulama yapan polis 8 şüpheliyi gözaltına aldı. Dolapdere Caddesi’nde devriye görevi yapan polisler de yol kenarına gizlemiş 2 çuvalda 21 patlatılmaya hazır molotofkokteyli, 4 ses bombası, 2 de havai fişek ele geçirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı