Gündem Haberleri

  Beyoğlu'nda bina çöktü

  Hakan KAYA - İSTANBUL DHA
  14.09.2013 - 06:34 | Son Güncelleme:

  Beyoğlu'nda, yıkılma tehlikesi geçirdiği gerekçesiyle zabıta tarafından boşaltılan 4 katlı bina boşaltıldıktan 5.5 saat sonra yıkıldı.

  Olay, Kasımpaşa Bahriye Caddesi 80 numarada saat 22.30'da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı bir ekip öğle saatlerinde kontrol amacıyla cadde üzerinde ilerlerken, işyeri olarak kullanılan 4 katlı binadan taş düştüğünü fark etti. İşyeri sahiplerini uyaran ekip, durumu Beyoğlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne iletti. Binayı inceleyen Fen İşleri Müdürlüğü çalışanları binanın yıkılmak üzere olduğunu tespit etti.

  Beyoğlu Zabıtası, işyeri sahiplerine binayı boşaltmaları gerektiğini tebliğ etti. İşyeri sahiplerinin binayı boşaltmasının ardından saat 17.00'den itibaren zabıta ekipleri binanın çevresine bariyer yerleştirerek güvenlik tedbiri alıp, nöbet tutmaya başladı. Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tedbir amaçlı nöbeti sürdürürken bina, boşaltılmasından yaklaşık 5.5 saat sonra büyük bir gürültüyle çöktü. Alınan tedbir sayesinde ölen ya da yaralanan olmazken bina önünde park halinde bulunan bir minibüste maddi hasar meydana geldi. Çevrede oturan vatandaşlar, bina içinde oturan olduğu şüphesiyle durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, zabıtalardan durumla ilgili bilgi aldıktan sonra ayrıldı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı