Gündem Haberleri

  Beyoğlu’nda PTT'de silahlı soygun

  Mustafa ÖZDABAK–Hasan YILDIRIM/ İSTANBUL,(DHA)
  14.10.2015 - 12:33 | Son Güncelleme:

  BEYOĞLU-Piyalepaşa Mahallesi’nde yüzleri maskeli iki kişi, postane görevlisinden silah tehdidi ile aldıkları yaklaşık iki bin lira ile kaçtılar. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, soyguncuları yakalamak için çalışma başlattı.

  Piyalepaşa Mahallesi Beyoğlu Belediyesi Okmeydanı Semt Konağı’nda bulunan Piyalepaşa Postanesi’nde saat 10.00 sıralarında gerçekleşti. Yüzleri maskeli ve silahlı 17-20 yaşlarındaki iki kişi, postane görevlisi Muhammet Akgül’den paraları vermesini istedi. Seslerinden yaşlarının küçük olduğunu anlayan postane görevlisi soyguncuları önce ciddiye almadı. Daha sonra soyguncular , ‘Ne varsa, parayı çıkar. Yoksa kafanı patlatırız’ dediklerinde, yaklaşık iki bin lirayı silahlı kişilere verdi. Parayı alan iki kişi yaya olarak ara sokaklara doğru kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri postane görevlisinin verdiği bilgi doğrultusunda soyguncuları yakalamak için çevrede araştırma başlattı. Olay yeri inceleme uzmanları, postanede parmak izi araştırması yaptı.

  Postane görevlisi Muhammet Akgül, "Kapıyı açarak içeriye girdiler. Ben önce ciddiye almadım. Sesleri toydu. 17-20 yaşlarındaydı. İki çocuk gibi geldi bana. Çok ısrar ettiler, ’Parayı çıkar, yoksa kafanı patlatırız’ dediler. Ben de parayı alın dedim. Birbirlerine ‘Parayı sen al, sen al’ dediler. Korkuyorlardı. İki-üç dakikalık sözlü sürtüşmeden sonra, parayı alıp kaçtılar. Çıktıktan sonra bir patlama duydum. Ama, onlarla mı ilgili? Bilmiyorum. Birinde tabanca, diğerinde uzun namlulu silah vardı. Pompalı tüfeğe benziyordu" dedi.

  Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

  Etiketler: ptt , SOYGUN , Beyoğlu , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı