GeriGündem Beyoğlu’nda içgiyim mağazası yandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beyoğlu’nda içgiyim mağazası yandı

BEYOĞLU’nda bir içgiyim mağazası elektrik kontağından çıkan kıvılcımla kısa sürede yandı. İki katlı binada çıkan yangın, itfaiye ekipleri olay yerine gelinceye kadar alev topuna döndü. Mağaza sahibi Erman Osepyan’ın yüzünde hafif yanma oluştu.

İstiklal Caddesi'ndeki içgiyim mağazası saat 06.30 sıralarında kofradan çıkan kıvılcımla tutuştu. Erken saatte dükkana gelen Erman Osepyan panodaki düğmeden elektrikleri açmak istedi. Bir anda patlayan kofra yüzünden hafif şekilde yaralanan Erman Osepyan kendini dükkanın dışına atarak çevreden yardım istedi. Yavaş yavaş artan sıcaklıkla birlikte mağazanın içindeki vitrin camları patladı. Alevler hızla giriş katı sararken, Erman Osepyan da "İtfaiye nerede kaldı? Tekrar arayın" diyerek çaresiz gözlerle mağazasının yanışını izledi.

Olay yerine ilk Beyoğlu İtfaiyesi gelerek yangına müdahale etti. Bu sırada binanın dışına taşan alevler diğer 2 kata da sıçradı. Beyoğlu İtfaiyesi yeterli olmayınca Şişli ve Fatih itfaiyelerinden yardım istendi. Üç ekibin çalışması sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.
Yüzünden hafif yaralanan Erman Osepyan yangın sonrası Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gitti. Ayakta tedavi gören Erman Osepyan tekrar olay yerine geldi. Erman Osepyan mağazasının yanarak kullanılamaz hale gelişini "Mağazaya geldim. Dükkanı açmak için düğmeye bastım. Bir anda patlamayla birlikte kıvılcım çıktı" diye anlattı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle