Gündem Haberleri

  Beyoğlu’na sürpriz aday

  İSTANBUL-ANKARA
  26.09.2013 - 15:12 | Son Güncelleme:

  İstanbul’dan Ankara’ya yürüyerek kamuoyunun dikkatini çeken Aylin Kotil, Beyoğlu'ndan CHP aday adayı oluyor. CHP'ye ikinci bir aday daha çıktı. CHP Parti Meclis Üyesi Gülseren Onanç da aday olduğunu açıkladı.

  2014 yerel seçimlerinde, Büyükşehir ve il belediye başkanlıkları dışında, kimin seçileceği en çok merak edilen Belediye Başkanlıklarından biri de İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanlığı.
  Beyoğlu, Gezi olaylarının yaşandığı ilçe olması açısından, 6 ay sonra yapılacak yerel seçimlerde yakından izlenecek belediyelerden biri haline geldi.
  Beyoğlu'nda AK Parti'nin mevcut Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile devam etmesi bekleniyor.
  CHP'de ise, Beyoğlu ilçe belediye başkan adaylığı için ilk "aday adayı" ortaya çıktı. Seçim barajının düşürülmesi için İstanbul’dan Ankara’ya yürüyerek kamuoyunun dikkatini çeken Aylin Kotil, Beyoğlu'ndan CHP aday adayı oluyor.
  Aylin Kotil yarın CHP Beyoğlu İlçe Merkezi’ne giderek, Beyoğlu Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurusunu yapacak. Kotil, daha sonra Beyoğlu İlçe Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyecek.

  AYLİN KOTİL ANKARA'YA BÖYLE ULAŞTI / FOTO GALERİ

  Beyoğlu’na sürpriz aday

  Seçim barajı için İstanbul'dan Ankara'ya yürüdü  "SEÇİM BARAJINA HAYIR" DİYEREK YOLA ÇIKMIŞTI

  Yaz aylarında, seçim barajının düşürülmesi için İstanbul'dan Ankara’ya kadar yürüyerek gelen Kotil, barajın düşürülmesi isteğini içeren manifestoyu da TBMM'de temsil edilen siyasi parti gruplarına teslim etmişti.
  Kotil, "Seçim barajının kaldırılması için yürüyorum. Böyle bir bilinç zaten vardı. Birçok insan seçim barajından rahatsız. Amacım, daha fazla bilinç uyandırmak ve iktidara bu konuda daha duyarlı olmasını sağlamak ve barajı indirtmek. Bir an aklıma geldi. Düşünülerek yapılmış bir şey değil. seçim barajı beni çok uzun zamandır rahatsız ediyordu. Evde salata keserken, işte çalışırken, yemek yaparken hep aklımda, o arkada bir yerdeydi seçim barajı. Çünkü Avrupa ülkelerinin hiç birinde böyle yüksek baraj yok" demişti.

  CHP'DE BİR SÜRPRİZ ADAY DAHA

  Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na aday olan diğer bir isim ise CHP Parti Meclisi Üyesi Gülseren Onanç... Onanç, Gezi Parkı protestolarının verdiği umutla başkan adayı olmaya karar verdiğini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı