GeriGündem Beylikdüzü'nde üç fabrika kül oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beylikdüzü'nde üç fabrika kül oldu

Beylikdüzü'nde üç fabrika kül oldu
refid:13598387 ilişkili resim dosyası

İstanbul Beylikdüzü Bakırcılar Sitesi'ndeki Plasan Ambalaj ve Duru ev Aletleri adlı iki ayrı fabrikanın bulunduğu 4 katlı binada, saat 01.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Buradaki yangın, bir başka fabrikaya daha sıçradı. Yangına ilk müdahaleyi Beylikdüzü ve Avcılar itfaiyesi yaptı. Ancak yangın Plasan Ambalaj'ın deposuna sıçrayınca itfaiye ekipleri yetersiz kaldı. Alevler kısa sürede tüm binayı sardı.

BÜYÜK YANGINDAN FOTOĞRAFLAR

3 FABRİKA ALEV ALEV YANDI / WEB TV   

Müdahale sırasında binanın ön cephesi çöktü. Bu sırada alevlere su sıkan bazı itfaiye erleri çöken bölümün altında kalmaktan son anda kaçarak kurtuldu. Bunun üzerine yangın bölgesine çevre ilçelerden takviye itfaiye ve sağlık ekipleri gönderildi. Fabrikanın bulunduğu sokağın dik olması ve buzlanma nedeniyle olay yerine giden itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı. Fabrikanın bahçesinde bulunan bir kamyonet de dışarı çıkartılarak yanmaktan kurtarıldı. Binada çökme olması nedeniyle itfaiye köpük kuleleri ile alevlere uzaktan müdahale etti.

YANGIN BAŞKA BİR BİNAYA DA SIÇRADI

 

Yanan binadaki alevler yan binadaki TEB Plast adlı fabrikaya da sıçradı. Yanan 3 fabrikaya 9 müfrezeden 30 araç ve 108 personelle müdahale etmeye çalışan itfaiyenin suyu bitti. İş yeri sahipleri suyun bitmesine tepki gösterdi.

 

Olay yerindeki bir itfaiye yetkilisi, ilk 2 fabrikadaki yangınlara müdahale edilirken meydana gelen küçük çaplı patlamayla yangının 3'üncü fabrikaya da sıçradığını, ve yangının sıçradığı binada söndürme çalışması yapan itfaiyecilerin büyük tehlike atlattığını söyledi.

 

BUZLU YOLLAR İTFAİYEYE ZOR ANLAR YAŞATTI

 

Soğuk hava nedeniyle buz tutan yollarda sadece itfaiye ekipleri değil itfaiye erleri de zor anlar yaşadı. Bazı itfaiye erleri yangına müdahale sırasında kayarak yere düştü.

 

Yangın itfaiyenin 3 saatlik çalışması sonunda kontrol altına alındı.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle