GeriGündem Beylikdüzü Belediyesi hangi partide? Beylikdüzü'nün mevcut Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beylikdüzü Belediyesi hangi partide? Beylikdüzü'nün mevcut Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir?

Beylikdüzü Belediyesi hangi partide? Beylikdüzü'nün mevcut Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir?

Türkiye, 31 Mart'ta mahalli idarecilerini seçmek için sandık başına gitmeye hazırlanıyor. Seçimlere kısa bir süre kala İstanbul'un ilçelerinden Beylikdüzü'nde belediyenin hangi partide olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Belediyenin hangi partide olduğu konusunun yanı sıra Beylikdüzü'nün mevcut Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kim olduğu da araştırılıyor. Peki, Beylikdüzü Belediyesi hangi partide?

Beylikdüzü Belediyesi'nin hangi partide olduğu ve 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi araştırılan konular arasında yer alıyor. İşte, bu konuya ilişkin detaylar ve Beylikdüzü'nün mevcut Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. CHP, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Mehmet Murat Çalık'ı aday gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN EKREM İMAMOĞLU KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi.

İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle