Gündem Haberleri

  Beyin Barzani merkez Kandil mihmandar AKP iktidarı

  Hürriyet Haber
  15.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Bahçeli, AKP’yi, PKK ve Barzani’yle aynı çizgide, asırlık Sevr zihniyeti ile buluşmakla suçladı. Bahçeli, çok sert konuştuğu grup toplantısında, "Oyun artık belli oldu; terörün beyni Barzani, yönetimi Kandil, destekçisi bölücüler, mihmandarı AKP’dir" dedi.

  İŞTE BAHÇELİ'NİN ÇILDIRDIĞI ANLAR

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tezkere görüşmelerinde kendilerini "Gavur Dağı’ndan, Sivas’tan öteye geçmek lazım" diyerek eleştiren AKP Grup Başkanvekili Nihat Ergun’a, Türkiye’yi Gavur Dağı’ndan itibaren bölünmüş gösteren haritayı kürsüden sallayarak yanıt verdi. Bu sırada sesini yükselten Bahçeli, "Bu zat ve onlara göre, buralar bölünmüş topraklar" dedi. Ergun’un sözlerini "Bölücü propagandanın nerelere kadar ulaştığını ve bu düşünce sahibini nasıl teslim aldığını bütün açıklığı ile ortaya koydu" diye yorumlayan Bahçeli, AKP’yi, PKK ve Barzani’yle aynı çizgide, asırlık Sevr zihniyeti ile buluşmakla suçladı. Bahçeli, "Maalesef bunun için yüce Meclis kürsüsü alet edildi. Bize göre böylesi bir kirli zihniyet, en az PKK kadar bölücü, alçak ve ahlaksızdır. Oyun artık belli oldu; terörün beyni Barzani, yönetimi Kandil, destekçisi bölücüler, mihmandarı AKP’dir" dedi. Bahçeli, partisinin grup toplantısında özetle şunları söyledi:

  Tam bir aymazlık

  Tezkere hakkında söz alan hükümet temsilcisinin, terörle mücadeleyi TSK’ya ihale etmesi ve ’ne istedilerse verdik’ anlamına gelen sözleri tam bir aymazlık. Bu açıklama terörle mücadelede başarısızlığın, şaşkınlığın, siyasal ahlaktan yoksunluğun ve kokuşmuş bir zihniyetin ilk ağızlardan itirafıdır. Başbakan’ın sinsi tahrikleri, vatan uğruna şehadet mertebesine ulaşmış evlatlarımıza ve kahraman milletimize yapılmış en büyük ihanettir. Bu karşılıksız kalmayacak.

  ABD raporlarında var

  Bizim sorguladığımız iktidar partisi adına konuşan bu milletvekilinin, Gavur Dağı ile Sivas ekseninde çizmeye çalıştığı hattın, PKK belgelerinde, Barzani haritalarında, Amerikan raporlarında ve uluslararası ihanet toplantılarında da yer aldığı gerçeği. Sözün sahibi ve onu alkışlayanların görüşleriyle, PKK’nın görüşleri aynı. Başbakan’ın eşbaşkanlığına soyunduğu BOP’un karanlık sınırlarına ilişkin dayatmaların, artık milletvekillerinde bile şekil bulduğu kesinleşti.

  Sinsi tahrikler

  AKP, Kuzey Irak’taki mevcudiyetini Türkiye’ye onaylatıp meşru hale gelmek isteyen Barzani’nin bir tuzağına daha düştü. Başbakan, eli silahlı teröristin hamisi ile diplomatik pazarlıkların yapılacağını açıkladı. Şimdi hükümet, dağdaki teröristle Irak’taki hamisi vasıtası ile görüşmeyi seçti. Sayın Başbakan, biz ağzımızla konuşur, beynimizle düşünür, aklımızla kavrar, sevgimizle kucaklar, gönlümüzle coşar, yüreğimizle inanırız.

  Kürdistan haritalı yanıt

  MHP Lideri Bahçeli, tezkere görüşmeleri sırasında AKP adına konuşan Grup Başkanvekili Nihat Ergün’e çok sert tepki gösterdi. Ergün’ün "Gavur Dağı’ndan Sivas’tan öteye geçmek lazım" dediğini hatırlatan Bahçeli, "Bu zırvaların sahibi olan zat, vatan toprakları üzerinde çizdiği bu hayali hattın doğusunu muhterem milletvekillerine ne maksatla hatırlatma cüreti göstermektedir?" dedi. Bahçeli, sözleri sırasında sözde Kürdistan haritasını da kürsüden gösterdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı