GeriGündem Beyaz Saray: Pakistan'daki operasyonlar sürecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beyaz Saray: Pakistan'daki operasyonlar sürecek

ABD'nin, Pakistan'da bir köye düzenlediği hava saldırısıyla ilgili olarak konuşan Beyaz Saray Sözcüsü Scott McClellan, Washington yönetiminin El Kaide üyelerini yakalamak için Pakistan'la birlikte çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Beyaz Saray Sözcüsü Scott McClellan, “yapılan herhangi bir özel operasyonu hiçbir zaman tartışmaya açmadıklarını” söyledi. Pakistan'ın terörizmle savaşta değerli bir müttefikleri olduğunu belirten McClellan, “Pakistan'la ve diğer ülkelerle El Kaide'yi yok etmek ve liderlerini adalet önüne çıkarmak için birlikte çalışıyoruz ve bunu yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu arada Pakistan'da açıklama yapan üst düzey bir yetkili, ABD uçaklarının düzenlediği hava saldırısında en az 4 yabancı militanın öldürüldüğünü söyledi. ABD'nin, Pakistan'ın Afganistan sınırı yakınlarındaki Damadola kentinde düzenlendiği hava saldırısında 18 kişi ölmüştü. Saldırıda, El Kaide'nin iki numaralı ismi Eymen El Zevahiri'nin hedef alındığı bildirilmişti. Ancak daha sonra yapılan incelemede, Zevahiri'nin saldırı sırasında bölgede olmadığı ortaya çıkmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle