Gündem Haberleri

  Beyaz Önlük davası başladı

  Hürriyet Haber
  06.12.2001 - 13:51 | Son Güncelleme:

  Sivas Numune Hastanesi`nde, 2000 yılında tıbbi malzeme alım ihalelerine fesat karıştırdıkları gerekçesiyle, 5 ayrı dosyadan 10`ar yıl hapis istemiyle yargılanan ve aralarında 5 doktor, 3 hastane saymanı ile şirket yöneticisi 3 kişinin bulunduğu 11 kişinin yargılanmasına başlandı.

  Sivas 1. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen 1. dosyada tutuklu olarakyargılanan sanıklardan Numune Hastanesi İhale Komisyonu Başkanı Dr. Hasan Abbasoğlu, Hastane Saymanı Muharrem Gül, Nurettin Arslan, şirketyöneticileri Meşurettin Işın, Tamer Işın, Şehmuz Işın ve tutuksuz yargılanan Dr. Osman Saffet Doğanay katıldı.

  Numune Hastanesi`nde görevli bazı doktorların da tanık olarak dinlendiği duruşmada, Dr. Hasan Abbasoğlu, suçlamaların asılsız olduğunu ileri sürerek "Sivas beni tanır. Ne yerim ne de yediririm" dedi.  iğer sanıklar da iddiaların asılsız olduğunu savunarak suçlamaları kabul etmediler.

  Mahkeme, ilk dosyadan Taner Işın, Şehmuz Işın ve Muharrem Gül`ün tutukluluk hallerinin devamına, diğer sanıklardan Meşurettin Işın`ı 1 milyar, Hasan Abbasoğlu`nu 500 milyon, Nurettin Aslan`ı ise 300 milyonkefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.  Diğer 4 dosyayla ilgili yargılama ise devam ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı