Gündem Haberleri

  Beyaz kabustan tank kurtardı

  Hürriyet Haber
  26.01.2006 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Karakış, birçok köy yolunun kapanmasına neden oldu. Trakya'da ise yolda mahsur kalan araçlar, 3'üncü Zırhlı Tugay Komutanlığı’na ait tanklarla kurtarıldı.

  Trakya’yı etkisi altına alan kar yağışı ve tipi nedeniyle bir çok araç yolda mahsur kaldı. Te kirdağ’ın Çerkezköy-Saray yolunda yolda kalanlar zırhlı birlikrlerin yardımıyla kurtarıldı. Babaeski’den son TEM Otoyolu ulaşıma kapatıldı. D-100 karayolunda ise Çorlu’dan sonra İst anbul’a ulaşım sağla /images/100/0x0/55eace8df018fbb8f897ead7
  namıyor. Karayolları ekiplerinin çalışmaları aralıksız devam ediyor. Dereköy Gümrük Kapısı ise ulaşıma açıldı. Yolların kapalı olması nedeniyle Edirne ve Kırklareli’ne bugün günlük gazeteler ulaştırılamadı.

  Edirne’de hava sıcaklığı bu sabah saatlerinden itibaren yükselmeye başladı. Gece sıfırın altında 8 dereceye kadar düşen sıcaklık, bugün eksi 3 dereceye yükseldi. Edirne’de yağış beklenmezken, rüzgar ise şiddetini azaltarak poyrazdan orta kuvvette esiyor.

  TİPİ BASTIRDI YOLDA MAHSUR KALDILAR

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Beyaz kabustan tank kurtardı

  Beyaz kabustan tank kurtardı

  Kırklareli’nde ise bugün kar yağışı beklenmiyor. Dün gece sıcaklık eksi 10 derece olurken, bugün eksi 3 dereceye yükseldi. Kırklareli-Saray, Vize-Pınarhisar ve Çakıllı-Saray arasında ulaşım sağlanamıyor. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle bir çok araç yolda kaldı. Karayolları ekipleri yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kırklareli-Saray arasında yol açma çalışmalarını sürdüren Karayolları ekipleri 1 saat boyunca yolda mahsur kaldı.  Ekip gelen kar makineleri ile kurtarıldı. Yolla zincirsiz çıkan bir çok araç ise yolda mahsur kalarak kurtarılmayı bekledi. Pınarhisar’ın Erenler köyü yakınlarında mahsur kalan yaşlı çift, şans eseri yoldan geçen karayolları ekipleri tarafından kurtarıldı.

  Tekirdağ’da ise bugün kar yağışı beklenmiyor. Dün gece eksi 7 derece olan sıcaklıkların bugün eksi 4 dereceye yükselmesi bekleniyor. Tekirdağ’da kötü hava koşulları sonucu Marmara Ereğlisi civarında karaya oturan Troy isimli Hollanda bandıralı gemiyi kurtarma çalışmalarına olumsuz hava koşulları nedeniyle başlanamadı. Marmara Ereğlisi Sahil Güvenlik yetkilileri, Tekirdağ Liman Müdürlüğü gemi kurtarma ekipleriyle yapacakları kurtarma çalışmasına, saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan poyraz nedeniyle başlanılamadığını belirttiler. Yetkililer gemide bir hasar oluşmadığı, personelin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

  Tekirdağ’da Vakıflar-Saray, Saray-Bahçeköy, Saray-Kıyıköy, Saray-Güngörmez, Saray-Sefaalan, Hayrabolu-Malkara yolları ulaşıma kapalı. Çorlu’dan sonra ise D-100 karayolundan İstanbul’a ulaşım sağlanamıyor.

  TANKLAR GÖREVDE

  Tekirdağ’ın Çerkezköy-Saray yolu yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı. Yolda kalan bir çok araç 3'üncü Zırlı Tugay Komutanlığı’na ait tank, greyder ve askeri araçlar ile kurtarıldı. Bu arada Tekirdağ’ın Saray İlçesi’ne bağlı Karlıköy’de yaşayan böbrek hastası 72 yaşındaki Niyazi Erdil, 60 kilometre uzaklıktaki hastaneye zamanında yetiştirilerek diyaliz makinasına tam zamanında yetiştirildi.

  GEMİLER LİMANDA BEKLİYOR

  Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi’nde poyraz şeklinde esen rüzgar nedeniyle deniz ulaşımı sağlanamıyor. Marmara Denizi’nde bulunan 47 yerli ve yabancı bandıralı şilep ile tanker, saatteki hızı 80 kilometreye ulaşan poyraz nedeniyle yollarına devam edemediğinden 3 gündür Şarköy Limanı’nda bekliyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı