Gündem Haberleri

  Besteci milletvekillerinin eserleri albüm oldu

  Hürriyet Haber
  19.04.2004 - 11:33 | Son Güncelleme:

  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, bestekar milletvekillerinin eserlerini bir albümde topladı. TBMM Başkanlığı'nın 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde hazırlattığı albümde, Meclis-i Mebusan'dan bu yana geçen sürede görev yapan parlamenterlerin 17 eseri yeralıyor. "Bestekar Milletvekilleri" adlı albümün ekinde yeralan kitapçıkta eser sahibi milletvekilleri ve eserleri, Türkçe ve İngilizce olarak tanıtılıyor.

  TBMM adına hazırlanan albümün yapımcılığını Akustik Yapım'dan Metin Gım, sanat yönetmenliğini Kaf Müzik'ten Mehmet Güntekin yaptı. Eserler TRT Sanatçısı Melihat Gülses ve Devlet Türk Müziği Topluluğu Sanatçıları Mehmet Güntekin, Gül Yazıcı ve İlhan Yazıcı tarafından seslendirildi. 21 Nisan Çarşamba günü TBMM'de, bu albüm içinde  yeralan eserlerden ve diğer devlet adamlarının bestelerinden oluşan bir konser verilecek. 
      
  TBMM Başkanı Bülent Arınç, albümde yeralan sunuş yazısında, 125 yılı aşkın parlamento geleneğine sahip olan Türk siyasi tarihinin, albüme konu oluşturan ilgi çekici özelliğiyle ayrıcalıklı bir yeri bulunduğunu ifade etti. Siyasetin ciddi, tekdüze yer yer de soğuk gibigörünebilen çehresi karşısında, sanatın daha yumuşak, güleryüzlü ve hoşgörü dolu bir yapısı olduğunun bilindiğini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı