Gündem Haberleri

  Besteci İrfan Özbakır anıldı

  A.A
  14.12.2009 - 14:12 | Son Güncelleme:

  Türk Sanat Müziği'nin tanınmış udi bestekarlarından İrfan Özbakır, ölümünün 6. yıl dönümünde Marmaris'teki mezarı başında anıldı.

  Armutalan Mezarlığı'ndaki anma törenine bestekarın eşi Yüksel Özbakır ve kızı Bilge Özbakır ile dostları katıldı.

  Eşini kaybetmenin üzüntüsünü her zaman içinde yaşadığını belirten Yüksel Özbakır, “İrfan Özbakır, eserleriyle herkesin kalbinde yaşıyor. Çok güzel eserler bıraktı. Ne mutlu ona. Onsuz yaşamanın çok zor olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

  Özbakır'ın Marmaris aşığı olduğunu anlatan yakın arkadaşı Prof. Dr. Mustafa Ayyıldız ise “Hocamız 1968 yılında tatil amacıyla geldiği Marmaris'e hayran olur ve yerleşmeye karar verir. Sohbetlerimizde, bestelerinin ilhamını Marmaris'ten aldığını söylerdi. Türk Sanat Müziği'ne 500'e yakın eser kazandırdı. Birçok eseri akıllarda ve gönüllerde yer etti. Birçok kez yılın şarkıları ödüllerini kazandı. En büyük ödül ise hala insanların gönlünde yaşıyor olması” diye konuştu.

  Okunan duaların ardından, yakınları ve dostları, Özbakır'ın mezarına çiçekler bıraktı.

  Geçirdiği kalp krizi sonucu 77 yaşında hayatını kaybeden İrfan Özbakır'ın en bilinen eserleri arasında “Sensiz Kalan Gönlümde”, “Ömrümce Hep Adım Adım, Her Yerde Hep Seni Aradım”, “Gülünce Gözlerinin İçi Gülüyor”, “Pişman Olur da Bir Gün”, “Şarkımı Senin İçin Yazdığımı Bilseydin”, “Kim Demiş ki Sevgiler Ayrılıkla Biter” yer alıyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı