Gündem Haberleri

  BES'in Ankara yürüyüşü devam ediyor

  A.A
  27.10.2008 - 17:37 | Son Güncelleme:

  KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) tarafından başlatılan “Yargıda adalet, bağımsız, demokratik Türkiye” adlı yürüyüş devam ediyor.

  Samsun'dan hareket eden grup Amasya'ya ulaştıktan sonra Pirinçi Caddesi'nde otobüslerden inerek, topluca Yavuz Selim Meydanı'na yürüdü.

  Yavuz Selim Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde toplanan grup adına basın açıklaması yapan BES Genel Başkanı Osman Biçer, Samsun'dan başlattıkları eylemlerini Ankara'ya kadar devam ettireceklerini belirterek, şunları kaydetti:
  “Bu yürüyüşümüzün temel amacı ülkemizin bağımsızlığına ve demokratikleşmesine katkı sunmak olduğu kadar, yargının bağımsızlığını ve hukukun üstünlüğünü savunan bir temelde laik, demokratik bir ülkenin oluşturulması, toplumsal barışın sağlanması ve güçlendirilmesiyle yaşanan adaletsizliklere son verilmesini talep etmek olacaktır.”

  Basın açıklamasından sonra bir süre ellerindeki pankartlarla slogan atan grup daha sonra, topluca KESK binasına gitti. Amasya'da bir süre dinlenecek olan sendika üyeleri ardından Tokat'a hareket edecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı