Gündem Haberleri

  Besim Tibuk, Názım Hikmet’e savaş açtı

  Hürriyet Haber
  12.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  LDP Genel Başkanı Besim Tibuk da Nazım Hikmet hakkında, ortalığı karıştıracak görüşler ileri sürdü. Sağcıların bile Nazım Hikmet yalakalığı yaptığını söyleyen Tibuk şairle ilgili görüşlerini, ‘‘LDP Genel Başkanı'ndan Nazım Hikmet üstüne gecikmiş bazı görüşler’’ başlığıyla kaleme aldığı bir yazıda dile getirdi. İşte Tibuk'un çarpıcı sözlerinden bazıları: ‘Nazım Hikmet, insanlık tarihinin en iğrenç, en aşağılık, en zararlı rejimine bile bile propogandistlik yaptı.

  Kore harbinde BM emrinde komünistlere karşı savaşan Türk askerlerine hakaret eden şiirler kalame aldı. 1950-60 arası Türkiye çok başarılı işler yapmasına rağmen devamlı Türkiye'yi, Türk demokrasisini aşağıladı.

  Zayıf karakterli bir zavallı. Ancak ülkemiz fikir hayatını uzun süredir zehirleyen ve hala da buna devam eden çok zararlı bir zavallı.

  Türk toplumu Názım'dan daha karakterli, daha namuslu, daha başarılı birçok şair, sanatçı yetiştirmiştir. Onları aydınlığa çıkarmaya biraz vakit ayırın. Názım yalakalığı kabak tadı verdi artık.’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı