Gündem Haberleri

  Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamalarında korkunç kaza

  Fırat ALKAÇ / İSTANBUL
  03.06.2017 - 16:38 | Son Güncelleme:

  İstanbul Boğazı’nda Beşiktaş’ın şampiyonluğunu kutlayan taraftarların bulunduğu iki tekne birbirine sürttü. Kazada Özlem Gelgüzel (30) ve Samen Bakan (31) bacaklarından yaralandı. Aynı teknede bulunan Serdar Tümen “Dalga nedeniyle herkes bir yeri tutuyordu. Ne olduğunu anlamadık. Büyük bir tekne çarptı” dedi.

  Şampiyonluğunu kutlayan Beşiktaşlıları taşıyan tekneye eşik etmek için çok sayıda taraftar kiraladıkları teknelerle boğaza açıldı. Öğle saatlerinde içerisinde 8 kişinin bulunduğu tekne ile başka bir tekne bir birine sürttü.

  İddiaya göre; yakılan meşaleler nedeniyle tekneler bir birlerini göremedi. Kaza sonucu aynı teknede bulunan bankacı Samet Bakan (31) ve Özlem Gelgüzel (30) bacaklarından ağır şekilde yaralandı. Yaralı taraftarlar hemen Ortaköy sahilinden ambulanslara bindirildi.

  Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Samet Bakan’ın iki bacağından ağır yaralandığı ve ameliyata alındığı öğrenildi. Özel bir hastaneye götürülen Özlem Gelgüzel’in ise bacaklarında kırık olduğu belirtildi.

  Yaralılarla aynı teknede bulunan Serdar Tümen “Bizim teknemiz 6-7 kişilik küçük bir tekneydi. Kiralayıp eğlencelere katılmak istemiştik. Dalga nedeniyle hep birlikte orta kısımda duruyorduk. Bize çarpan tekne çok büyüktü. Dalgalar nedeniyle ben de bir yere tutunmuştum. Birden tekne bize orta kısımdan çarptı. Ne olduğunu anlamadım. Arkadaşlar bacaklarından ağır yaralandı. Kimsenin tekneden ayaklarını sarkıttığını görmedik” dedi.

  Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamalarında korkunç kazaBeşiktaş'ın İstanbul Boğazı'ndaki kutlamaları sırasında 2 tekne birbiriyle sürttü. Meydana gelen kazada teknenin burnunda oturan 2 taraftarın bacakları koptu. Spor Toto Süper Lig 2016-17 sezonunun şampiyonu Beşiktaş, kutlamalara İstanbul Boğazı'nda başladı. 3'üncü yıldızı kutlayan siyah-beyazlı taraftarlar; meşaleler, bayraklar ve tezahüratlarla İstanbul Boğazı'nda renkli görüntüler oluştururken, kutlamalar sırasında kaza meydana geldi. Kutlamalara katılan iki teknenin birbiriyle sürttüğü, teknenin burnunda bacaklarını sarkıtarak oturan biri kadın 2 Beşiktaş taraftarının ağır yaralandığı öğrenildi.Bir görgü tanığı Taner Kamberoğlu ise "2 tekne birbirine sürttü, çocuğun iki bacağı koptu. Kızın bir bacağı koptu. Yardımcı olduk. Onları ben tekneden çıkardım. Ambulansa koyduk, gönderdik. Kazaya karışan teknelerden biri Ortaköy iskelesine getirildi. Teknede kan izleri görülürken, olay yerine gelen polis ekipleri incelemelerini sürdürüyor.
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı