Gündem Haberleri

  Beşiktaş Belediyesi'nin 19 Mayıs kutlamaları iptal edildi

  DHA
  16.05.2017 - 21:52 | Son Güncelleme:

  Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının İstanbul Valiliği’nce iptal edildiğini söyledi.

  Hazinedar, Twitter’da özetle şöyle dedi: "Büyük üzüntü yaşıyoruz. İstanbul Valiliği, 16 - 19 Mayıs arasında belediyemizce üçüncü kez gerçekleştirilen etkinliklerin ülkemizin bulunduğu şartlar, provokatif eylem ve olayların meydana gelebileceği, etkinliklere katılacaklar dahil halkın huzur, güven ve esenliğinin kamu güvenlik ve düzeninin bozulmasına ve toplumda panik oluşmasına sebebiyet verebileceği gerekçeleriyle uygun görülmediğini bildirmiştir.”

  VALİ: BİLGİM YOK

  İstanbul Valisi Şahin ise gazetecilerin sorusu üzerine, “Bayramla ilgili il kutlama komitesinde kararlar alırız ve uygularız. Bizim kararlaştırıp da komite olarak iptal ettiğimiz bir konu yok. Ama onun dışındaki hangi konudan bahsettiğinizi bilemiyorum ancak bakarız” dedi. Gazetecilerin ‘meşaleli yürüyüş’ hatırlatması üzerine Şahin, “Şu an bende bilgi yok, bakarız ona” yanıtını verdi.
  CHP Beşiktaş Kadın Kolları’nın organizasyonuyla Akaretler Mustafa Kemal Müzesi önünde toplanan yaklaşık 30 kişi, sahile kadar “ilk adım” yürüyüşü yaptı. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı