Gündem Haberleri

  Beşiktaş Belediyesi'ne operasyon

  Fırat ALKAÇ / İSTANBUL
  06.04.2018 - 01:23 | Son Güncelleme:

  İstanbul Başsavcılığı’nca, 2015-2016 yıllarında başlatılan yolsuzluk ve FETÖ soruşturmaları kapsamında Beşiktaş Belediyesi’ne ikinci kez polis operasyonu düzenlendi.

  İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı çok sayıda polis dün sabah saatlerinde Beşiktaş Belediyesi’ne geldi. Polis ekipleri üç ay önce görevden alınan eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar döneminde görev yapan ve İçişleri Bakanlığı’nca görevden uzaklaştırılan belediye yetkililerinin odalarında arama yaptı.

  Belediyenin açıklamasında, aramanın soruşturma kapsamında rutin bir araştırma olduğu belirtildi. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, üç ay önce görevinden uzaklaştırılmıştı. Hazinedar’ın ardından yardımcısı Rifat Örnek, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mürvet Günday, Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı açığa alınmıştı. Hazinedar’ın kız kardeşi Pelin Hazinedar da Başlangıç Dış İlişkiler Müdürlüğü görevinden uzaklaştırılmıştı. Murat Hazinedar yazılı açıklamada, “20 aydır adli kontrol uygulanmasına rağmen soruşturma hukukunun yasal zorunluluğu olan ifademi dahi almadılar. Bilgi vermediler, avukatlarımla görüşmediler” dedi.


  Beşiktaş Belediyesine operasyon
  11.5 SAAT ARAMA: Beşiktaş Belediyesi’ne dün sabah gelen polisler, saat 10.00’da dördüncü kattaki odalarda aramaya başladı. Siber Şube polisleri, bilgisayarların imajlarını aldı. İstanbul Başsavcılığı’nca başlatılan yolsuzluk ve FETÖ soruşturmaları kapsamında yapıldığı belirtilen aramalar 21.30’da sona erdi.

  Etiketler: gazetehaberleri , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı