Gündem Haberleri

  Beşar Esad’a yemek Dışişleri Konutu’nda

  Uğur ERGAN-Ümit ÇETİN / ANKARA
  17.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ün, halen kaldıkları Dışişleri Konutu’nda Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ve eşi Esma Esad için dün akşam verdikleri özel yemekte de tezkere konuşuldu.

  Başbakan Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın da katıldığı yemekte Esad çifti, PKK’nın terörist saldırılarında şehit olan asker ve vatandaşlar için üzüntülerini dile getirip başsağlığı diledi. Esad, ülkesinin, Irak’ın toprak bütünlüğü ve siyasi birliğinden yana olduğunu, Irak’ın bölünmesi girişimlerine kayıtsız kalmayacaklarını söyledi. Esad çifti, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçilmesi ve kızı Kübra’yı evlendirmesi nedeniyle tebrik edip yeni evli çifte değerli bir düğün hediyesi verdi.

  Gül ve Erdoğan Irak yönetiminin defalarca uyarılmasına rağmen PKK’ya karşı somut hiçbir önlem almadığını anlatırken, tezkere de gündeme geldi. Cumhurbaşkanı ve Başbakan, sınır ötesi operasyonun yapılması halinde bunun Irak halkını hedef almayacağını, Türkiye’nin komşularının bir karış toprağında gözü olmadığını vurgulayarak, Arap dünyasının tezkereyi kesinlikle yanlış şekilde değerlendirmemesi gerektiği mesajını verdiler.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı