GeriGündem Beş yıldızlı otellerden daha konforlu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Beş yıldızlı otellerden daha konforlu

Beş yıldızlı otellerden daha konforlu
refid:8977427 ilişkili resim dosyası

Cenevre'deki Palexpo’da açılan Özel Uçaklar ve İş Uçakları Fuarı EBACE, bu yıl da meraklıların hücumuna uğradı. Fuarda beğeniye sunulan özel uçak ve helikopterler ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti. Uçaklardan bazıları 5 yıldızlı otelleri aratmazken, bazıları da sahip oldukları teknik imkanlarla adeta kendi kendilerini uçuruyor.

İşte izdihama yol açan uçaklar

Cenevre’de 3 gün açık kalacak olan Özel Uçaklar ve İş Uçakları Fuarı'nı kaçırmak istemeyen uçak ve havacılık tutkunları adeta izdihama neden oluyor. Firmalar, dünyanın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıdan az da olsa etkilendiklerini ifade ederken, havacılık sektöründe çalışmaların bütün hızıyla devam ettiği de dile getiriliyor.

Bu yılki fuarda öncelikle göze çarpanlar arasında, Cirros (Williams International) tipi, 5 kişilik tavanında turbo motoru bulunan, sahibi tarafından kullanılabilen, kısa havaalanlarına dahi rahatça inebilen bir özel uçak yer aldı. Honda’nın ürettiği, 6 kişilik olarak tasarlanan, kanatlarının üzerinde iki motoru bulunan ve kısa mesafeler için ideal olduğu dile getirilen uçak da fuarda dikkat çeken bir başka model. Sağladığı teknik imkanlarla bu uçakları kullanmanın çok kolaylaştığı, hatta uçağın kendi kendini uçurduğu ifade ediliyor.

Diğer taraftan, Airbus firmasının ürettiği Airbus 350 Prestige uçaklarının 5 yıldızlı otellerden daha konforlu olduğu gözlenirken; çalışma, yatak, konferans ve yemek odaları ile banyonun uçağın içerisine mükemmel bir şekilde yerleştirildiği görüldü.

Fuarda işadamları için üretilen helikopterlerin de kısa mesafe uçuşlar için ideal olduğu belirtiliyor. Fuarda Türkiye’yi temsil eden tek firma ise Gözen Air Servis oldu. Firma, özel uçakları için fuarda sipariş aldı ve görüşmelerde bulundu. Fuarda Platüs, Textroni, Cessna, Grob, Airbus, Honda, Cirrus gibi firmalar da stand açarken, birçok firma da verdikleri yan sanayi hizmetleri ile fuarda yer aldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle