Gündem Haberleri

  ‘Beş vakit namaz kılıyordum, ateist oldum’

  Işıl ARSLAN- Bülent CİVANOĞLU- Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, (DHA)
  29.05.2008 - 15:56 | Son Güncelleme:

  BURSA’da annesi 46 yaşındaki Asiye F.'yi öldürdükten sonra cesedini satanistlerin uğurlu saydığı 13 rakamından esinlenerek 13 parçaya ayıran 17 yaşındaki M.F., “İki yıl öncesine kadar beş vakit namaz kılıyordum, sonra ateist oldum” dedi. Tutuklanan M.F. cezaevinde can güvenliği için tek kişilik koğuşa konulurken, öldürdüğü annesi Asiye F. üniversite öğrencisi kızları Narin ve Selda'nın da katıldığı hazin törenle toprağa verildi.

  Liseyi birinci sınıftan terkettikten sonra önce internet kafe, ardından da bir çay bahçesinde çalışan M.F., işlediği korkunç cinayetin ortaya çıkmasından sonra gözaltına alındı ve ilk olarak Bursa Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'ne götürüldü. İnternette bir arkadaşlık sitesinde grup kurup, ‘Annemi nasıl öldürürüm?’ diye 4 seçenekli anket yaptıktan sonra, bu seçeneklerden birinci ve ikincisi olan ‘bıçak’ ve ‘boğma’ yöntemlerini kullanan M.F., öldürdüğü annesiyle 3 yıldır tartıştıklarını söyledi.


  Çocuk Şubesi'ndeki polislere, küçük yaşlarda namaz kılmayı öğrendiğini söyleyen M.F., “İki yıl öncesine kadar beş vakit namaz kılıyordum. Bir sürü olay yaşadım, sonra inancım kalmadı ve ateist oldum” dedi. Çocuk Şubesi'nde yasal işlemlerin tamamlanmasından sonra adliyeye sevkedilen M.F., tutuklandı.
  Yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeden çıkarılırken, gazetecilerin ‘Pişman mısın?’ sorusunu yanıtsız bırakan M.F., Bursa E Tipi Cezaevi'nde can güvenliği için tek kişilik koğuşa konuldu.

  “BABAMLA SORUNUNDA ANNEMİ KUSURLU BULDUM”


  Anne katili M.F. adliyedeki ifadesinde, işlediği korkunc cinayeti soğuk kanlılıkla anlattı. Üç yıldır aile içinde sorunlar yaşadıklarını, bu yüzden annesiyle hep tartıştıklarını anlatan M.F., “Babamla arasındaki ilişkiden dolayı ben annemi kusurlu görüyor ve onu suçluyordum. Devamlı tartıştıyorduk. Onun intihar edebileceğini düşünüşordum” dedi. M.F., Belçika'da yaşayan babası Haelil F.'nin kendisini yanına almak istediğini, ancak annesinin karşı çıktığını söyledi.


  İnternetteki bir arkadaşlık sitesinde grup kurduğunu, ‘Annemi nasıl öldürübilirim?’ başlığı altında a) bıçakla, b) boğarak, c tabanca, d) zehirleyerek şıklarının yer aldığı anket yaptığını anlatan M.F., annesi Asiye F.'yi öldürdüğü olay gecisini de şöyle anlattı:

  “En son annem ile olay gecesi, patates kızartmak istediğim için tartıştık. Daha sonra yatak odamı ikinci kata çıkarmak istediğim halde kabul etmediği için tartıştık. Bu tartışma üzerine dayım Sezgin Karaböcek geldi. Bizi yatıştırdı. Dayım gittikten sonra ben banyodaki aynayı kendi odama almak istedim. Annem buna da karşı çıktı. Banyoda tartıştığımız sırada elinde bıçak vardı. Bıçağı elinden aldım, karın kısmına vurdum. Bıçaklanınca annem yere düştü. İki elimle boğazını sıkmaya başladım. Uzun süre boğazını sıkarak nefes almasını engelledim. Bu şekilde öldürdüm.”

  “EKLEM YERLERİNDEN KESTİM”

  Annesi Asiye F.'nin cesedinin o gece banyoda kaldığını, ertesi gün cesedi kolay taşımak için parçalamak üzere çarşıya gidip iki bıçak aldığını söyleyen M.F., ifadesini şöyle sürdürdü: “Banyoya girdim, annemin cesedini parçalamak için elbiselerini yırtarak çıkardım. Alt kısmında kumaş pantolonu vardım. Bıçkla keserek onu da çıkardım. Sütyen ve külot üzerinde olduğu halde vücudu parçalamaya başladım. Önce her iki kolu bilek ve dirsek ve omuz kısmındaki eklem yerlerinden kestim. Daha sonra başını boyun kısmından kestim. Her iki bacağı da ayak bilekleri, diz ve kalça kısmındaki eklem yerlerinden keserek parçaladım. Ayrıca karın kısmını da keserek mide ve diğer iç organlarını çıkardım. 13 parçayı poşetlere koydum. Sonra parçaları Mudanya'ya götürüp sandal kiralayarak denize atmayı planladım. Arkadaşlarım S.E.K. ve S.B. bana yardım edeceklerini söylediler. Beni polise şikayet ettiler.”


  CİNAYETİN ARDINDAN MSN'DE ABLALARIYLA YAZIŞTI

  Bu arada polis korkunç cinayetle ilgili soruşturmayı sürdürürken, bazı önemli ipuçlarına ulaştı. M.F.'nin, sürekli gittiği internet kafede, yakalanmadan kısa süre önce Ankara ODTÜ’de okuyan ablaları 25 yaşındaki Selda ve 20 yaşındaki Narin ile MSN’de yazıştığı saptandı.


  M.F.'nin ablalarına annesini öldürdüğünü söylemediği, her şey normalmiş gibi davrandığı ve “Annemle ilişkilerimiz gayet iyi” diye yazdığı ortaya çıktı. Ablalarıyla yazışırken, kısa süre önce internet kafede cinayeti anlatıp cesedi taşımasında yardım etmelerini istediği arkadaşlarından birinin polise ihbarda bulunduktan sonra yanına geldiği ve ‘Polis seni arıyor’ dediği M.F.'nin, bir sigara yakarak “Beni neden arıyorlar ki. Ben ne suçu işleyebilirim ki?” dediği, hemen ardından da gelen polisler tarafından yakalandığı belirtildi.

  CESET DİKİLEREK TOPRAĞA VERİLDİ

  Babasının adını verdiği tek oğlu oğlu M.F. tarafından öldürülen Asiye F., dün akşam saatlerinde toprağa verildi. Asiye F.'nin satanistlerin kutsallığına inandığı 13 rakamından esinlenerek 13 parçaya bölünüp poşetlere konulan cesedi, otopsi yapıldıktan sonra parçalar birleştirilip dikildi.

  Üniversitede okuyan kızları Narin ve Selda ile yakınları Asiye F.'nin cenaze töreninde gözyaşlarına boğuldu. Cenaze, Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verilirken, yakınları gazetecileri tören alanına sokmadı.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı