Gündem Haberleri

  Berna Yılmaz artık özgür

  Felat BOZARSLAN İSTANBUL - DHA
  06.10.2011 - 20:47 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Roman açılımı' toplantısında 'Parasız eğitim istiyoruz. Alacağız.' yazılı pankart açan Ferhat Tüzer ve Berna Yılmaz tahliye edildi.

  Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde 19 aydır tutuklu bulunan ve tahliye kararı çıkan Berna Yılmaz, cezaevinden salıverildi. Yılmaz'ı dışarıda babası Yusuf Yılmaz ve arkadaşları karşıladı.

  18 AY SONRA TAHLİYE KARARI / WEB TV

  Cezaevinden çıkışı sırasında Yılmaz, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yılmaz; "Bu hukuksuzluğa son verildiği için çok mutluyum. Gecikmiş bir adalet oldu. 1 buçuk yıldır hukuksuz yere tutuklu kaldık. Bir kez daha kanıtlanmış oldu ki, direnmeden hiçbir şey elde edilmiyor. Bu bizim ısrarımız, kararlılığımız sayesinde oldu ve gerçekten biz kazandık. Başardık. Parasız eğitim istemek bu ülkede suç değil bir haktır. Bizde onu dile getirdik. Arkadaşlarımın arasında olduğum için mutluyum." dedi. Çıkışta coşkuyla karşılanan Yılmaz, babasıyla kucaklaştı. Kandıra F Tipi cezaevi'nde bulunan Ferhat Tüzel'in ise önümüzdeki saatlerde salıverileceği öğrenildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı