Gündem Haberleri

  Berna Hanım 64 kişiyle Çanakkale'de

  Hürriyet Haber
  30.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz, 8 bakan eşi ve 64 kişilik bir heyetle Çanakkale'ye çıkarma yaptı. Berna Yılmaz, 75 öğrenci kapasiteli Zeliha-Niyazi Önen Spastik Özürlü Çocuklar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nin temel atma töreninde, ‘Özürlülerini topluma kazandıran ve onları daha üretken kılan bir Türkiye kazanmak için’ herkese el ele verme çağrısı yaptı. Yılmaz, diğer çocuklardan farklı olan çocukların farklı bir eğitime ihtiyaç duyduklarına dikkat çekerek, ‘‘Toplumdan daha nice Niyazi Önen'lerin bizlere katılmasını arzu ediyoruz’’

  Özürlü Çocuklar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ni yaptıran Dardanel Şirketler Topluluğu ve Ticaret-Sanayi Odası Başkanı Niyazi Önen ise fikrin Berna Yılmaz'dan çıktığını belirterek, ‘‘Toplumun her konudaki sorununa hep birlikte sahip çıkmalıyız’’ dedi.

  Berna Yılmaz, daha sonra terörle mücadelede şehit olan ve gazi düşen güvenlik görevlileri ve ailelerine yardım kermesine katıldı. Polis kıyafeti giydirilmiş kız çocuğu ve asker kıyafeti giydirilmiş erkek çocuğunun ellerinden tutarak standları dolaşan Yılmaz çocuklara birer oyunca ayı hediye etti. Her standta 50 milyon liralık alışveriş yapan Yılmaz, gidemediği standlara da para gönderdi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı