Gündem Haberleri

  Berlusconi: Seyfülarab Kaddafi ölmedi

  A.A.
  26.05.2011 - 09:35 | Son Güncelleme:

  İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, “Libya lideri Muammer Kaddafi'nin 29 yaşındaki oğlu Seyfülarab'ın bir NATO saldırısında öldüğü” şeklindeki haberleri yalanladı.

  ANSA ajansındaki habere göre, Berlusconi, “30 Nisan'daki NATO bombardımanı sırasında Seyfülarab'ın öldüğü” haberlerini değerlendirdiği açıklamasında, “Koalisyon bu işe dahil değil, bu sadece bir propaganda. Aslında Kaddafi'nin en küçük oğlu Libya'da değildi, başka bir ülkede yaşıyordu, 3 torunuyla ilgili konu da dayanaktan yoksun” ifadesini kullandı.

  NATO güçlerinin gece düzenlediği hava saldırısında, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin en genç oğlu Seyfülarab Kaddafi ile 3 torununun öldüğü belirtilmişti.

  "NATO YİNE VURDU"

  Öte yandan Libya devlet televizyonu, NATO güçlerinin gece başkent Trablus'taki hedefleri vurması sonucu can ve mal kaybı olduğunu duyurdu.

  Devlet televizyonu, NATO güçlerinin vurduğu hedefler arasında bir meslek okulunun da bulunduğunu kaydetti. Haberde can ve mal kaybı olduğu belirtilirken, sayı ve ayrıntı verilmedi.

  Merkezi Dubai'de olan El Arabiye televizyonu da Trablus'taki muhabirine dayanarak saldırı olduğunu duyurdu ancak ayrıntı vermedi.

  AFP muhabiri ise, Trablus'un merkezine uzak olmayan bir bölgede dört patlama sesi duyulduğunu bildirdi.

  Libya ajansı Jana da NATO güçlerinin Trablus'un 230 kilometre batısındaki Nalut kentinde "sivil ve askeri bölgeleri" hedef alan saldırı düzenlediğini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı