Gündem Haberleri

  Berlin'de sokak ortasında cinayet

  Hürriyet Haber
  25.08.2014 - 11:46 | Son Güncelleme:

  Almanya'nın başkenti Berlin'de bir adam arkadaşların gözü önünde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Katil ise henüz bulunamadı.

  Alexanderplatz Tren Garı yakınlarında saat 16:00 sularında bulunduğu mekandan ayrılan dört kişi, gençler tarafından durduruldu. Gençlerin, iki kadından birine küfür ettiği, bunun üzerine kadının arkadaşı tarafından uyarıldığı belirtildi. Ancak sözlü tacizi bıçaklı saldırı izledi. Yaralanan adam hastaneye kaldırıldığı sırada hayatını kaybetti, katil ve yanındaki arkadaşı ise hala kayıp.


  Şoka uğrayan tanıklara ilk yardım yapıldı. Polis, katili bulmak için büyük çaplı arama başlattı. 20 ile 25 yaş arası olduğu tahmin edilen saldırganın burnunda dikkat çeken bir halka, dudağında ise top şeklinde üç adet piercing bulunduğu belirtildi. Polis, katilin yanındaki kadının göze çarpan pembe saçları olduğunu açıkladı.

  DAHA ÖNCE DE YAŞANDI
  Alexanderplatz yakınlarında daha önce de şiddetli saldırılar yaşandı. 2012 yılında, Johnny isimli 20 yaşında bir genç, bir kaç erkek tarafından ölesiye darp edilmişti.

  Berlin Eyaleti İçişleri Bakanı Frank Henkel, Berlin'de "bir genç kişinin bu şekilde öldürülmesi" acı verici olduğunu ve bu cinayetin Johnny'nin ölümünden sonra alınan güvenlik önlemleri de bu tür olayları engellemediğinin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı